Następca Mercedesa SLS AMG pojawi się w dalszej przyszłości

Następca Mercedesa SLS AMG pojawi się w dalszej przyszłości

Mercedes-Benz SLS AMG
Mercedes-Benz SLS AMG
Piotr Ślusarczyk
03.10.2013 06:00, aktualizacja: 13.10.2022 14:08

Przedstawiciel AMG poinformował, że SLS doczeka się następcy. Nie należy się go jednak spodziewać w ciągu najbliższych lat. Dlaczego?

Mercedes-Benz oraz AMG uważają wprowadzenie SLS-a do produkcji za jedną z najlepszych decyzji ostatnich lat. Auto będące duchowym następcą modelu 300 SL Gullwing oraz łatające lukę w ofercie marki po produkowanym w latach 2003-2010 Mercedesie SLR McLarenie odniosło sukces.

Już teraz wiadomo, że następca SLS-a na pewno powstanie. Nie pojawi się jednak na rynku zbyt szybko, ale jak zapowiada CEO AMG, Ola Källenius: „Nie sugeruję, że znów trzeba będzie czekać 55 lat na kolejnego gullwinga”. Mercedes chce jednak trochę odczekać, aby SLS zapisał się na kartach motoryzacyjnej historii nieprzysłonięty przez szybko zaprezentowaną nową konstrukcję. Källenius, tłumacząc powyższą decyzję, powiedział, że takich aut jak SLS nie można produkować jedno za drugim, tak jak chociażby kolejnych generacji Volkswagena Golfa.

Nieoficjalnie mówi się, że następca SLS-a nie pojawi się w sprzedaży przed 2020 rokiem. Te doniesienia zaprzeczają informacji, jakoby "nowym" SLS-em miał być model AMG GT/SLC/C190, którego debiut rynkowy przewidywany jest już w 2015 roku. Szef AMG przyznał jednak, że motorem napędowym wspomnianego projektu był sukces SLS-a i że auto będzie prawdziwym sportowcem.

Źródło: WCF

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)