Następca Lamborghini Aventadora dostanie silnik V12. To już pewne

Następca Lamborghini Aventadora dostanie silnik V12. To już pewne

Lamborghini Aventador to topowy model, oferowany od początku z silnikiem V12. Następca też taki dostanie.
Lamborghini Aventador to topowy model, oferowany od początku z silnikiem V12. Następca też taki dostanie.
Źródło zdjęć: © fot. mat. prasowe / Lamborghini
Marcin Łobodziński
19.07.2021 09:35, aktualizacja: 14.03.2023 15:49

Dyrektor generalny Lamborghini, Stephan Winkelmann, potwierdził to, co zapowiedział w maju. Tradycyjne silniki nie odejdą jeszcze do historii, a następca Aventadora będzie wyposażony w zupełnie nową jednostkę V12.

W maju 2021 roku Lamborghini ogłosiło plany na kolejne lata, zdradzając, jak będzie wyglądała najbliższa przyszłość. Jedną z ciekawszych informacji była mówiąca o tym, że hybrydyzacja nastąpi dopiero po 2022 r., a do końca tego roku Lamborghini będzie celebrowało silniki V12. Szef marki wspomniał, że jeszcze w tym roku zostaną ogłoszone dwa nowe modele z silnikiem V12.

Jednym z nich jest następca Aventadora, topowej dziś maszyny w portfolio Lamborghini. Winkelmann potwierdził, że nowy model dostanie zupełnie nową jednostkę V12, ale nie zdradził jeszcze szczegółów. Natomiast powiedział, że jest to coś, z czym do tej pory nie mieliśmy do czynienia. Auto nie będzie bazowało na technice hybrydowego modelu Sian.

To też jednak będzie hybryda, co potwierdza sam Winkelmann między wierszami, mówiąc o nowym akumulatorze w układzie napędowym, odnosząc się do modelu Sian.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)