Na dachu wyśpisz się jak król. Sprawdzamy tani namiot i taki za 13 tys. zł

Na dachu wyśpisz się jak król. Sprawdzamy tani namiot i taki za 13 tys. zł

Marcin Łobodziński
02.08.2021 07:54, aktualizacja: 30.09.2022 18:04

Namioty dachowe przekonują coraz więcej Polaków. Są tak popularne, że już zimą klienci je zamawiali, a na rynku cały czas jest deficyt produktów. A nie mówimy tu o tanich rzeczach, bo ceny startują od ok. 4 tys. zł. Sprawdzamy takie rozwiązanie na przykładzie dwóch produktów z najniższej i wysokiej półki cenowej.

Rok 2020 minął pod znakiem wielu niewiadomych, zwłaszcza w turystyce. Polacy szybko dostosowali się do tych niepewnych warunków i znaleźli rozwiązanie - kampery oraz namioty dachowe. Nie każdemu odpowiada jeżdżenie samochodem-domem, więc coraz większą popularnością cieszą się właśnie namioty.

Jest to rozwiązanie polegające na montażu szybko rozkładającego się namiotu na dachu pojazdu. Ma to swoje zalety względem tradycyjnego namiotu rozkładanego na ziemi. Przede wszystkim izolację o podłoża, a także wysoki komfort spania na całkowicie płaskiej powierzchni. Namiot dachowy za sprawą wysokiego umieszczenia chroni użytkowników przed zalaniem w razie nocnych opadów deszczu.

Jego nieocenioną cechą jest możliwość rozłożenia w nawet mniej niż 2 minuty. Składanie trwa trochę dłużej, ale nadal dość szybko - maksymalnie 5 minut. Więcej na temat zalet i wad namiotów opowiedzieliśmy z Mateuszem Żuchowskim w materiale wideo.

Rynek namiotów dachowych w Polsce jest coraz większy, a mimo to wciąż brakuje towaru. Wystarczy wspomnieć, że użyczony do testu namiot Wild Camp Kolorado II został sprzedany, nim wylądował na dachu mojego samochodu - po nagraniu od razu trafił do klienta. Jest to jedno z najtańszych rozwiązań, ale wcale nie mniejszą popularnością cieszą się namioty za więcej niż 10 tys. zł, takie jak iKamper X-Cover. Są lepiej wykonane, czasami też z lepszych materiałów, co oczywiście docenią osoby podróżujące z namiotem dużo i nocujące w ekstremalnych warunkach.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)