Kanadyjczyk ma 24 repliki aut z "Szybkich i Wściekłych". W planach kolejne

Kanadyjczyk ma 24 repliki aut z "Szybkich i Wściekłych". W planach kolejne

Pomarańczowa Supra jest jednym z ciekawszych pojazdów, które mogliśmy podziwiać w serii "Fast and Furious".
Pomarańczowa Supra jest jednym z ciekawszych pojazdów, które mogliśmy podziwiać w serii "Fast and Furious".
Źródło zdjęć: © fot. Mecum Auctions
Aleksander Ruciński
30.11.2020 14:29, aktualizacja: 16.03.2023 15:24

Na "Szybkich i Wściekłych" wychowało się wielu fanów motoryzacji. Niektórzy z nich są zapalonymi wielbicielami serii. Jorge z kanadyjskiego Edmonton z pewnością do nich należy. W swoim garażu ma 24 repliki pojazdów znanych ze srebrnego ekranu.

"Szybcy i Wściekli" to filmowa seria zapoczątkowana w 2001 roku i kontynuowana do dziś. W 10 stworzonych dotąd odsłonach mogliśmy podziwiać różnorakie pojazdy. Wiele z nich, szczególnie tych występujących w pierwszych kilku częściach, dziś ma status kultowych. Oryginały jednak stanowią prawdziwą rzadkość, a jeśli pojawiają się w sprzedaży, to zazwyczaj kosztują krocie.

Jorge z kanadyjskiego Edmonton podszedł więc do tematu inaczej. Zaczął kupować i tworzyć repliki oryginalnych pojazdów z "Szybkich i Wściekłych". Początkowa fascynacja przerodziła się w coś większego. Dziś kolekcjoner ma w swoim garażu aż 24 pojazdy, a wśród nich m.in. 2 repliki Nissana Skyline R34 GT-R, pomarańczową Suprę Paula Walkera, białą Jettę czy Mazdę RX-7.

We Found the Largest Fast & Furious Car Collection in the World!

Każde z aut zostało zmodyfikowane tak, by w jak największym stopniu przypominać oryginały, które mogliśmy podziwiać na ekranie. Co ciekawe, większą część kolekcji stanowią auta, które zostały zmodyfikowane już przez poprzednich właścicieli. Jorge nie stroni jednak także od samodzielnych projektów.

Niebawem jego garaż wypełnią 2 nowe auta - Toyota Supra z ostatniej odsłony F&F, która nie trafiła jeszcze do kin, a także różowa Honda S2000, znana z 2 filmów "Fast and Furious". Zestaw godny pozazdroszczenia, jak zresztą całą kolekcja. Chyba nie ma na świecie drugiej takiej.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)