Najdłuższy most w Małopolsce już na ukończeniu. Ma ponad 800 m

Najdłuższy most w Małopolsce już na ukończeniu. Ma ponad 800 m

Most nad Dunajcem będzie najdłuższym mostem w Małopolsce
Most nad Dunajcem będzie najdłuższym mostem w Małopolsce
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie
Kamil Niewiński
21.06.2023 23:56, aktualizacja: 22.06.2023 10:04

Most nad Dunajcem, który połączy autostradę A4 z drogą prowadzącą do Strefy Aktywności Gospodarczej w Tarnowie, ma być gotowy już w 2023 roku. Tym samym stanie się on najdłuższym mostem w województwie małopolskim.

Inwestycja, której wartość szacowana jest na 166 mln zł, jest niezwykle istotna dla całego Tarnowa. Do tej pory bowiem autostradę A4 z zakładami Grupy Azoty oraz resztą strefy ekonomicznej łączył most w miejscowości Ostrów, który nie tylko nie jest dostosowany do wysokiego natężenia ruchu, ale dodatkowo był zamknięty od listopada 2019 roku do czerwca 2022 roku.

To właśnie dlatego nowy most nad Dunajcem był konieczny. Jego budowa rozpoczęła się we wrześniu 2021 roku, a prace nad nim mają zakończyć się jeszcze w bieżącym roku. Będzie on najważniejszym elementem łącznicy zaczynającej się na Mościcach - dzielnicy Tarnowa - i kończącej się na węźle A4 w Wierzchosławicach. Będzie mógł pochwalić się on długością 815 m, co uczyni go najdłuższym mostem w woj. małopolskim. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wspominany most jest bardzo istotny przede wszystkim ze względu na zakłady Grupy Azoty. Do tej pory tranzyt do nich przebiegał przez miasto lub przez most o małej przepustowości znajdujący się w Ostrowie. Nowa inwestycja powinna zaś znacznie zmniejszyć ruch w centrum Tarnowa, co z pewnością będzie odczuwalne przez mieszkańców. 

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)