Mówił, że zapomniał dokumentów. Kiedy policjanci sprawdzili go w systemie coś im nie pasowało

Stan techniczny pojazdu 45-latka również pozostawiał wiele do życzenia
Stan techniczny pojazdu 45-latka również pozostawiał wiele do życzenia
Źródło zdjęć: © Policja Wrocławska

17.06.2023 22:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niedawna kontrola przeprowadzona przez policjantów wrocławskiej drogówki była dość niecodzienna. Mężczyzna, który rzekomo zapomniał dokumentów w policyjnym systemie wyglądał inaczej, niż na żywo.

Interwencja dotyczyła 45-letniego mieszkańca podwrocławskiej Oławy. Uwagę mundurowych zwrócił stan techniczny forda, którym się poruszał. W trakcie kontroli kierowca poinformował policjantów, że nie posiada przy sobie żadnych dokumentów, a dane podał z pamięci.

Po sprawdzeniu informacji w policyjnym systemie okazało się, że choć "zapomniał" dokumentów, to doskonale pamiętał dane swojego brata. Podał je, bo sam ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Jednego tylko nie wziął pod uwagę... zdjęcia, które widniało w policyjnym systemie nie przypominało aparycji 45-latka. Mężczyzna przyznał się do wszystkiego i podał prawdziwe, tym razem swoje dane.

Na tym jednak interwencja się nie skończyła. Ford, którym się poruszał nie miał od blisko trzech lat aktualnych badań technicznych, a jego stan, w szczególności ogumienia kół przednich również pozostawiał wiele do życzenia. Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny forda, a o losie kierowcy zdecyduje teraz sąd. Grozi mu 5 lat więzienia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)