Motocyklista z niemal 3 promilami. Ledwo był w stanie stać na nogach

Motocyklista z niemal 3 promilami. Ledwo był w stanie stać na nogach
Motocyklista z niemal 3 promilami. Ledwo był w stanie stać na nogach
Źródło zdjęć: © Materiały WP | Adobe
Łukasz Kuczera

28.12.2022 19:42, aktual.: 29.12.2022 08:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Interwencja świadka mogła zapobiec tragedii w Sieradzu. Mężczyzna dostrzegł motocyklistę, który jechał "wężykiem" po ul. Stromej, wezwał więc policję. Gdy prowadzący maszynę zatrzymał się, spadł mu kask i ledwo był w stanie stać na nogach. Teraz grożą mu poważne konsekwencje.

Dyżurny policji w Sieradzu otrzymał zgłoszenie dotyczące obywatelskiego ujęcia pijanego motocyklisty. Nietrzeźwego uczestnika ruchu dostrzegł jeden z kierowców samochodów, który poruszał się ul. Krakowskie Przedmieście. Nagle dostrzegł on, jak motocyklista jadący ul. Stromą porusza się "wężykiem" i po omacku włącza kierunkowskaz.

Motocyklista z niemal 3 promilami. Ledwo był w stanie stać na nogach

Świadek zdarzenia postanowił zainterweniować i zawrócił samochód. Wówczas motocyklista stanął na poboczu, zdjął kask i ten po chwili spadł mu na ziemię. Mężczyzna ledwo był w stanie stać na nogach, a gdy zobaczył nieznajomego idącego w jego kierunku, wyjął kluczyki ze stacyjki swojego pojazdu i schował do kieszeni.

Od motocyklisty wyraźnie czuć było alkohol. Mężczyźnie nie udało się jednak zbiec, a gdy na miejscu pojawili się policjanci, dokończyli oni czynności. Okazało się, że 25-latek jest mieszkańcem powiatu sieradzkiego. W jego organizmie wykryto aż 2,7 promila alkoholu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Co więcej, wobec 25-latka już wcześniej orzeczono sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz za popełnione przestępstwa nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

W tej sytuacji brawa należą się też świadkowi, który odważnym działaniem zmusił kierowcę motocykla do przerwania jazdy i być może zapobiegł w ten sposób tragedii. Dlatego tak ważne jest, by interweniować, gdy dostrzegamy podobne zdarzenia na drogach. O każdej niepokojącej sytuacji można powiadomić policję dzwoniąc pod numer 112.

Ponadto, zgodnie z art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego, mamy prawo ujęcia przestępcy na gorącym uczynku.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)