Wyprzedził i się zdziwił. Przed sobą zobaczył światła

Wyprzedził i się zdziwił. Przed sobą zobaczył światła

Ułamki sekund dzieliły od tragedii na A1
Ułamki sekund dzieliły od tragedii na A1
Źródło zdjęć: © Twitter Bandyta z kamerka/GDDKiA
30.09.2022 08:03, aktualizacja: 13.03.2023 15:22

Po internecie krąży nagranie z bardzo niebezpiecznego zdarzenia na autostradzie A1 w okolicy Radomska. Jeden z kierowców jechał lewym pasem – omal nie doszło do tragedii.

Film, które wzbudził emocjonalne reakcje internautów pokazuje zdarzenie z fragmentu A1 pod Radomskiem. Na trasie panuje niewielki ruch, skrajnie lewym pasem jedzie mercedes, który wykonuje manewr wyprzedzania. Wtem przed nim widzimy jadącego pod prądopla - tym samym, skrajnym lewym pasem. Kierowca mercedesa, dzięki dobremu refleksowi, w ostatniej chwili zdołał odbić w prawo i dzięki temu uniknąć tragedii.

Pod filmem - który najpierw został udostępniony na facebookowej grupie, a następnie portalach Wykop i Twitter - komentujący przerzucają się apelami o dożywotnie odebranie uprawnień i karze więzienia dla kierowcy opla, a także zachodzą w głowę, jak można było zachować się tak nieodpowiedzialnie.

Pada też pytanie, dlaczego kierowca nie jechał pasem awaryjnym. Jeden z komentujących na Twitterze wysuwa tezę "Mnie zastanawia, dlaczego na 99 proc. takich filmów oni jadą lewym pasem, patrząc z perspektywy jadących poprawnie. Bo jedyna odpowiedź to to, że oni nie są świadomi i jadą <> pasem".

Taryfikator mandatów za jazdę pod prąd po autostradzie lub drodze ekspresowej przewiduje 15 punktów karnych i mandat w wysokości 2 tys. zł.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)