Miał prawie 4 promile. Próbował przekroczyć granicę ciężarówką

Miał prawie 4 promile. Próbował przekroczyć granicę ciężarówką

Kierowca był kompletnie pijany. Mimo to próbował przekroczyć granicę
Kierowca był kompletnie pijany. Mimo to próbował przekroczyć granicę
Źródło zdjęć: © fot. policja
Aleksander Ruciński
10.08.2022 07:41, aktualizacja: 13.03.2023 16:16

Oczekiwanie w kolejce do przejścia granicznego to z pewnością nudne i frustrujące zajęcie. 39-latek zatrzymany w Kukurykach postanowił umilić sobie czas, sięgając po alkohol. Następnie, kompletnie pijany próbował wjechać na teren Białorusi.

Do zdarzenia doszło 7 sierpnia 2022 roku w pobliżu polsko-białoruskiego przejścia granicznego w Kukurykach. Dyżurny komisariatu policji w Terespolu otrzymał zgłoszenie dotyczące kierowcy ciężarówki, który najprawdopodobniej jest nietrzeźwy.

Na miejscu zastali strażników granicznych, którzy przyznali, że już sposób jazdy kierowcy zwrócił ich uwagę. Wszystko stało się jasne, gdy wysiadł z kabiny, zionąc alkoholem. Wezwani ma miejsce policjanci sprawdzili personalia kierującego. Okazał się nim 39-letni obywatel Białorusi. Został przebadany alkomatem - urządzenie wskazało blisko cztery promile.

Mężczyznę zatrzymano, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności. Nieodpowiedzialność skończy się też zapewne wysoką grzywną w kwocie minimum 5 tys. zł.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)