Ruszyły przygotowania do inwestycji Mercedesa w Polsce

Ruszyły przygotowania do inwestycji Mercedesa w Polsce

Ruszyły przygotowania do inwestycji Mercedesa w Polsce
Źródło zdjęć: © mercedesbenzjawor.com.pl
Aleksander Ruciński
13.02.2017 14:56, aktualizacja: 14.10.2022 14:19

Mercedes to kolejny, motoryzacyjny gigant, który zdecydował się na budowę fabryki w Polsce. Zakład produkujący silniki powstanie w dolnośląskim Jaworze. Prace przygotowawcze już ruszyły. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze jednostki napędowe opuszczą taśmy produkcyjne w 2019 roku.

Tak duża inwestycja wymaga odpowiedniej infrastruktury. Jawor leży w specjalnej strefie ekonomicznej, projektowanej z myślą o budowie dużych zakładów produkcyjnych. Mimo to niezbędne jest wprowadzenie pewnych modyfikacji i wstępnych inwestycji, mających na celu stworzenie odpowiednich podstaw pod budowę fabryki Mercedesa.

Trwające już prace przygotowawcze obejmą przede wszystkim uzbrojenie terenów Dolnośląskiej Strefy Aktywności Gospodarczej S-3 Jawor, polegające na przebudowie sieci technicznych, wliczając w to instalacje wodne, kanalizacyjne i gazowe. Oczywiście nie można także zapominać o odpowiedniej infrastrukturze drogowej.

428019982975463340

Ostateczne decyzje dotyczące przebiegu poszczególnych sieci zostaną podjęte z uwzględnieniem uwag mieszkańców, przedsiębiorców i rolników. Lokalne władze zapewniają, że chcą, aby budowa fabryki okazała się korzystna dla wszystkich i nie wiązała się z jakimikolwiek uciążliwościami dla społeczności zamieszkującej, czy prowadzącej działalność w pobliżu. Warto wspomnieć, że sieci gazowe, wodne i kanalizacyjne zostaną poprowadzone na terenach niezamieszkanych i nieprzeznaczonych do zamieszkania.

#SpecAmazing Budowa fabryki Mercedesa w Jaworze

Obecność tak dużego zakładu oznacza powstanie co najmniej kilkuset nowych miejsc pracy. W samej fabryce Mercedesa. Ta z kolei powinna przyciągnąć kolejnych inwestorów współpracujących. Właśnie dlatego tak ważne jest odpowiednie rozplanowanie infrastruktury i uczynienie jej jak najbardziej przyjazną dla biznesu.

Jak twierdzą lokalne władze oraz sami inwestorzy - 1 miejsce pracy w fabryce przyczyni się do powstania aż sześciu nowych w regionie. Biorąc pod uwagę spore bezrobocie występujące dotychczas w tej okolicy, nadzieje na ożywienie dzięki fabryce Mercedesa są spore. To ważny temat nie tylko dla regionu, ale i całej polskiej gospodarki. Kolejny, motoryzacyjny gigant inwestuje w naszym kraju, co bez wątpienia cieszy. Szkoda tylko, że rodzimy przemysł samochodowy, nie rozwija się w równie imponującym tempie.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)