Mazdy z Seattle mają problemy z multimediami. Wszystko przez jedną z rozgłośni radiowych

Problem dotyczy aut z lat 2014-2017
Problem dotyczy aut z lat 2014-2017
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Mazda
Aleksander Ruciński

10.02.2022 11:36, aktual.: 14.03.2023 13:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Amerykańska rozgłośnia KUOW przypadkowo "popsuła" multimedia w niektórych mazdach. Użytkownicy słuchający radia na częstotliwości 94,9 FM doświadczyli braku kontroli nad systemem. Winny był mały detal.

Multimedia współczesnych samochodów zasadniczo nie różnią się od smartfonów czy komputerów i tak jak one są narażone na zakłócenia spowodowane błędami w oprogramowaniu. Boleśnie przekonali się o tym użytkownicy mazd z lat 2014-2017 roku mieszkający w Seattle i okolicach.

Jak donosi portal niebezpiecznik.pl, tamtejsza rozgłośnia KUOW 94.9 FM nadała sygnał, który wywołał awarię pokładowych multimediów. Kierowcy zaczęli zgłaszać się do lokalnych serwisów, skarżąc się na niemożność zmiany stacji, niedziałający ekran lub ciągłe restarty systemu.

Nietypowa sytuacja przez kilka dni była zagadką dla amerykańskiego oddziału Mazdy. Ostatecznie jednak udało się odkryć przyczynę, która okazała się prawdziwą błahostką - 30 stycznia 2022 roku KUOW 94.9 FM nadało sygnał, który poza dźwiękiem zawierał również grafikę. Ta docelowo miała wyświetlić się na ekranach multimediów. W obrazie zabrakło jednak właściwego rozszerzenia pliku, a multimedia nie poradziły sobie z jego rozszyfrowaniem.

Niebezpiecznik.pl informuje, że rozwiązaniem problemu może być wymiana jednostki sterującej, w przeliczeniu wartej 6 tys. zł. Na szczęście lokalne serwisy zobowiązały się do bezpłatnej wymiany. Niestety, cały proces trochę potrwa, a to z uwagi na problemy z dostępnością komponentów.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także