Mazda 3 odświeżona w Japonii. Zmiany przyjdą i do nas

Mazda 3 odświeżona w Japonii. Zmiany przyjdą i do nas

Mazda 3
Mazda 3
Źródło zdjęć: © materiały prasowe | Mazda
Aleksander Ruciński
06.04.2023 15:14, aktualizacja: 06.04.2023 16:12

Po blisko czterech latach od rynkowego debiutu Mazda zdecydowała się na delikatny lifting swojego kompaktu. Zmiany nie są duże, ale z pewnością przypadną do gustu klientom.

W ostatnim czasie Mazda mocno skupiła się na SUV-ach. Na szczęście nie zapomniała również o kompaktowym modelu 3. Jego odświeżone wydanie właśnie debiutuje w Japonii. Za kilka miesięcy powinno trafić i do nas.

Japończycy podeszli do liftingu bardzo zachowawczo, dlatego też zmian nie widać na pierwszy rzut oka. Największą nowością jest lakier Ceramic Metallic będący czymś pomiędzy bielą i srebrem.

Nieco więcej dzieje się w kabinie, gdzie znajdziemy odświeżone multimedia z większym ekranem. Wyświetlacz ma teraz przekątną 10,25 cala zamiast dotychczasowych 8,8 cala. Wciąż jednak nie jest dotykowy. Za jego obsługę odpowiada pokrętło na tunelu środkowym.

Klienci zapewne ucieszą się też z kilku udogodnień, takich jak podświetlane gniazda USB-C i indukcyjna ładowarka do smartfona. Na pokładzie znajdą się również zaktualizowane systemy bezpieczeństwa, które teraz powinny działać bardziej precyzyjnie.

Mazda 3
Mazda 3© Materiały prasowe | Mazda

Kolejną nowość stanowi możliwość kontrolowania statusu pojazdu zdalnie, przy pomocy aplikacji na smartfona. W wersjach z automatyczną przekładnią dostaniemy też opcję uruchamiania pojazdu.

Więcej detali wraz z pełną specyfikacją odświeżonej Mazdy 3 powinniśmy poznać w najbliższych miesiącach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)