Mastretta MXT-R pojawi się na Autosport International

Mastretta MXT-R pojawi się na Autosport International09.01.2013 07:00
Mastretta MXT-R (fot. via AutoCar)
Mastretta MXT-R (fot. via AutoCar)
Piotr Ślusarczyk

W 2008 roku świat po raz pierwszy usłyszał o sportowym samochodzie Mastretta MXT pochodzącym z ojczyzny tortilli, czyli Meksyku. Model MXT-R ma być rozwinięciem poprzedniego projektu.

Mastretta MXT-R będzie wyglądać podobnie do starszej siostry. Auto otrzyma jedynie agresywniejszy pakiet stylistyczny, obejmujący m.in. duży splitter oraz spore tylne skrzydło. Nowy model może w przyszłości odgrywać rolę środkowego w ofercie - między podstawowym MXT a zapowiadanym MXR, który będzie maszyną przeznaczoną wyłącznie do jazdy po zamkniętych torach.

Pod maską Mastretty MXT-R znajdzie się 2,0-litrowy silnik EcoBoost wprost z Forda Focusa ST. Zostanie on jednak nieco podkręcony i wygeneruje 288 KM. To o 35 KM mocy więcej niż w modelu MXT, którego źródłem napędu jest 2,0-litrowy silnik Duratec.

Na razie nie podano ceny auta ani prognozowanych osiągów. Chętni mogą jednak indywidualnie kontaktować się z producentem i pytać o szczegóły. Na Autosport International w Birmingham w dniach 10-13 stycznia pokazany zostanie egzemplarz MXT-R, który brał udział w testach rozwojowych.

  • Mastretta MXT-R (fot. via AutoCar)
  • Slider item
  • Slider item
[1/3] Mastretta MXT-R (fot. via AutoCar)

Źródło: AutoCar

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)