Maserati MC20 Cielo wzywane do serwisu. Włosi dmuchają na zimne

Maserati MC20 Cielo wzywane do serwisu. Włosi dmuchają na zimne

Maserati MC20 Cielo
Maserati MC20 Cielo
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Maserati
Kamil Niewiński
12.04.2023 16:24, aktualizacja: 12.04.2023 17:28

Jedenaście sztuk Maserati MC20 Cielo zostało wezwane do serwisu w Stanach Zjednoczonych. Problemem są łączenia pomiędzy elementami z włókna węglowego i metalowymi częściami auta.

Maserati MC20 to niewątpliwie jeden z najciekawszych i najpiękniejszych supersamochodów obecnie dostępnych na rynku. Nie inaczej jest z MC20 Cielo, które jest tak naprawdę wersją kabrio tego samochodu. Wrażenie może robić nie tylko sam wygląd tego auta, ale również silnik Nettuno – to posiadająca dwie turbosprężarki jednostka V6 zdolna do wykrzesania z siebie 630 KM oraz 730 Nm momentu obrotowego.

Teraz zaś otrzymaliśmy informację, iż 11 egzemplarzy MC20 Cielo zostało wezwanych do serwisu. Na podstawie kilkutygodniowego śledztwa producent zgłosił, że łączenia pomiędzy elementami z włókna węglowego i metalu nie są aż tak trwałe, jak przewidywano. Problem dotyczy dokładniej ramy przedniej szyby, która podczas zderzenia może nie wytrzymać przeciążeń, a mocowania mogą puścić.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Włosi przyznają, że problem związany z tym modelem nie wpływa w żadnym stopniu na normalne użytkowanie, lecz wolą oni zachować się przezornie. Maserati przyznaje również, że nie zostało poinformowane o żadnej sytuacji, w której łącznik rzeczywiście by zawiódł. Kierowcy, którzy stawią się na serwis, otrzymają nową przednią szybę oraz jej nową ramę pozbawioną wcześniejszych wad.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)