Zatrzymali pijanego rowerzystę dwa razy w ciągu godziny. Kara to absurd

Zatrzymali pijanego rowerzystę dwa razy w ciągu godziny. Kara to absurd

Pijany rowerzysta dostał dwa mandaty
Pijany rowerzysta dostał dwa mandaty
Źródło zdjęć: © fot. Policja
Filip Buliński
03.08.2022 07:33, aktualizacja: 13.03.2023 16:21

Problem pijanych kierujących występuje w Polsce nie tylko w przypadku jeżdżących samochodami, ale także rowerami. Najlepszym tego przykładem jest ostatni przypadek z Wodzisława Śląskiego, w którym rowerzysta wydmuchał aż 2 promile. Wynik podbił jednak już godzinę później.

W ostatnich dniach funkcjonariusze wodzisławskiej drogówki zatrzymali do kontroli rowerzystę. Po badaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna wydmuchał ponad dwa promile alkoholu. Niestety prawo nie zakłada w takim wypadku surowych konsekwencji dla rowerzysty, chyba że policjant uzna, że doszło do zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W takim wypadku sprawa kierowana jest do sądu.

W tej sytuacji skończyło się jednak nałożeniem na rowerzystę mandatu w wysokości 2,5 tys. zł. Najwidoczniej 45-letni mężczyzna musiał "uczcić" niechlubny wyczyn, ponieważ już godzinę później w sąsiednich Gorzyczkach do kontroli zatrzymał go inny kolejny patrol drogówki i znów poddał badaniu alkomatem.

Tym razem jednak urządzenie wskazało już ponad 3 promile. Niestety i tym razem policjanci ograniczyli się do ukarania nieodpowiedzialnego rowerzysty jedynie kolejnym mandatem w wysokości 2,5 tys. zł, co nie tylko z racji wydmuchanego wyniku, ale faktu ponownego zatrzymania wydaje się wręcz absurdalną karą. Osoba kierująca nawet pojazdem niemechanicznym w takim stanie, stwarza realne zagrożenie zarówno dla kierowców, jak i pieszych.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)