Lexus zapowiada nowego F-Sporta. Co to może być?

Lexus zapowiada nowego F-Sporta. Co to może być?17.02.2021 09:21
Który z modeli niebawem otrzyma taką plakietkę?
Który z modeli niebawem otrzyma taką plakietkę?
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Lexus

Lexus opublikował w mediach społecznościowych tajemniczą zapowiedź, która sprawiła, że fani marki znów poczuli nadzieję na emocjonujący model. Czego powinniśmy się spodziewać?

F-Sport to dywizja Lexusa odpowiadająca za najmocniejsze i najbardziej emocjonujące propozycje w gamie producenta. To właśnie jej zawdzięczamy takie modele jak RC F czy GS F. Wiele wskazuje, że niebawem dołączy do nich kolejna ciekawa propozycja.

"Nadchodzi nowa era samochodów F-Sport" - tylko tyle lub aż tyle - Lexus podgrzał atmosferę nie siląc się na zbytnie wyjaśnienia, a fotografia przedstawiona w poście nie stanowi żadnej podpowiedzi. Możemy więc tylko domyślać się dalszej przyszłości marki.

Jej zagorzali fani zwrócili uwagę, że element przedstawiony na zdjęciu wygląda jak pokrywa silnika 2UR-GSE V8 stosowanego we wspomnianym już RC F - mowa o 5-litrowym V8 o mocy 460 KM. Który z modeli mógłby dostać taki silnik?

Najchętniej widziałbym go pod maską IS-a, mogącego rywalizować z BMW M3 czy Mercedesem C63. Co prawda poza Europą dostaniecie już F-Sporta z 3,5-litrowym V6 o mocy 320 KM, ale to trochę za mało, by rzucić rękawicę wspomnianym modelom.

W każdym razie coś jest na rzeczy. Sądząc po oficjalnej zapowiedzi opublikowanej na twitterze, raczej nie będziemy długo czekać na rozwikłanie tej zagadki.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Komentarze (5)