Laweta przewożąca luksusowe bentleye rozbiła się na autostradzie A2

Koszt naprawy SUV-ów Bentleya nie będzie niski.
Koszt naprawy SUV-ów Bentleya nie będzie niski.
Źródło zdjęć: © facebook.com/osp.wasowo
Aleksander Ruciński

21.01.2020 10:47, aktual.: 22.03.2023 16:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na autostradzie A2 w okolicach Nowego Tomyśla doszło do kosztownego wypadku z udziałem litewskiej lawety, przewożącej dwa luksusowe bentleye bentaygi o łącznej wartości przekraczającej dwa miliony złotych. To bez wątpienia najdroższa kolizja w tym roku.

Kierowca lawety wiozącej łącznie cztery pojazdy - BMW, volvo i dwa bentleye bentaygi z niewiadomych przyczyn zjechał na pobocze autostrady A2 i uderzył w barierki ochronne, w wyniku czego ciężarówka wraz z kosztownym ładunkiem przewróciła się na bok.

Na szczęście litewskiemu kierowcy oraz pasażerowi lawety nic się nie stało, czego niestety nie można powiedzieć o przewożonych pojazdach. Zostały one częściowo przygniecione przez odwróconą ciężarówkę i naczepę. Do usunięcia skutków wypadku i przywrócenia ruchu na autostradzie niezbędny okazał się żuraw.

Po zakończeniu akcji można było ocenić straty w ładunku. Na razie wiadomo, że nie będą to niskie kwoty - głównie za sprawą dwóch drogich SUV-ów Bentleya - wartych ponad milion złotych każdy. Policja aktualnie próbuje ustalić przyczyny zdarzenia, choć wiele wskazuje na to, że kierowca lawety zasnął za kierownicą.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)