Lancia Delta Integrale Jasia Fasoli na sprzedaż. To świetnie zachowany egzemplarz

Lancia Delta Integrale Jasia Fasoli na sprzedaż. To świetnie zachowany egzemplarz

Lancia Rowana Atkinsona
Lancia Rowana Atkinsona
Źródło zdjęć: © Silverstone Auctions
Aleksander Ruciński
19.01.2023 10:03, aktualizacja: 19.01.2023 15:47

Rowan Atkinson to nie tylko świetny aktor, ale i wielki entuzjasta motoryzacji. Jednym z aut, które gościły w jego garażu, jest Lancia Delta HF Integrale Evo II. Właśnie trafiła na sprzedaż.

Rowan Atkinson ma imponującą kolekcję samochodów. Począwszy od współczesnych ferrari czy mclarenów, a skończywszy na poczciwych klasykach. Aktor od blisko dwóch lat posiada również piękną lancię, będącą drogową wersją rajdowej legendy.

To egzemplarz z 1993 roku, zakupiony przez Atkinsona w maju 2021 r., z przebiegiem 87 tys. km. Obecnie licznik wskazuje mniej niż 90 tys., co oznacza, że filmowy "Mr Bean" nie jeździł autem zbyt wiele.

Dom aukcyjny Silverstone Auctions, który wystawił lancię na sprzedaż, potwierdza oryginalną konfigurację i świetny stan techniczny. Dzieli się też szczegółową historią. Jak się okazuje, samochód został wyprodukowany na japoński rynek, a w 2011 sprowadzony do Wielkiej Brytanii.

To wersja Evo II, jedna z najbardziej poszukiwanych przez kolekcjonerów – z 215-konną, doładowaną dwulitrówką, fotelami Recaro i kierownicą Momo, a także 16-calowymi felgami o charakterystycznym wzorze.

Aukcja, na której będzie można nabyć ten wspaniały samochód, odbędzie się 25 lutego w Stoneleigh Park, w Warwickshire. Przewidywana cena to 65-75 tys. funtów.

  • Lancia Delta HF Integrale Evo II Rowana Atkinsona
  • Lancia Delta HF Integrale Evo II Rowana Atkinsona
  • Lancia Rowana Atkinsona
  • Lancia Delta HF Integrale Evo II Rowana Atkinsona
[1/4] Lancia Delta HF Integrale Evo II Rowana AtkinsonaŹródło zdjęć: © Materiały prasowe | Lancia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)