Lamborghini zabrało Huracána Sterrato na Nordschleife. Nie tego się spodziewaliście

Lamborghini zabrało Huracána Sterrato na Nordschleife. Nie tego się spodziewaliście

Huracán Sterrato vs Huracán STO
Huracán Sterrato vs Huracán STO
Źródło zdjęć: © YouTube | Lamborghini
Aleksander Ruciński
02.12.2022 10:24, aktualizacja: 02.12.2022 13:36

Sterrato to nowość Lamborghini, która zaskakuje rajdowym charakterem. Jak się okazuje, terenowe dodatki nie przeszkadzają w skutecznej jeździe po najsławniejszym torze świata. Wręcz przeciwnie.

Lamborghini, jak każdy szanujący się producent aut sportowych, musiało przetestować nowy model na Nürburgringu. Tym razem jednak nie chodziło o wykręcenie jak najlepszego czasu, lecz uwydatnienie nietypowych zalet wersji Sterrato.

Mowa oczywiście o rozwiązaniach umożliwiających jazdę poza asfaltem. Jak widać na poniższym wideo, przy odrobinie podstępu Sterrato może być szybsze niż STO. Coś mi jednak mówi, że komisja zatwierdzająca rekordy Nürburgringu miałaby inne zdanie na ten temat...

Huracán Sterrato vs Huracán STO at Nürburgring Nordschleife

Mimo wszystko trzeba przyznać, że widok lamborghini, które celowo jedzie poboczem "zielonego piekła" jest czymś wyjątkowym. Jeszcze kilka lat temu nikt nie podejrzewał Włochów o takie zapędy, a dziś z "rajdowych" superaut tworzy się nowa nisza. Przykład? Choćby Porsche 911 Dakar. Kto będzie następny? Czas pokaże - pozostaje mieć nadzieję, że na dwóch modelach się nie skończy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)