Lamborghini wyprodukowało więcej Huracánów przez 5 lat niż Gallardo w dekadę

Lamborghini wyprodukowało więcej Huracánów przez 5 lat niż Gallardo w dekadę15.10.2019 09:53
Tylko w tym roku Huracana kupiło 1211 osób.
Tylko w tym roku Huracana kupiło 1211 osób.
Źródło zdjęć: © mat.prasowe

Lamborghini jest na fali. Włoska marka pod niemieckim panowaniem z każdym rokiem sukcesywnie poprawia wyniki sprzedaży i produkuje coraz więcej aut. Świetnym przykładem jest porównane popularności modelu Huracán z Gallardo. Nowsza odsłona w 5 lat znalazła więcej chętnych niż jego poprzednik przez cały okres produkcji.

Choć to SUV Urus jest obecnie największym hitem Lamborghini to inne, typowo sportowe modele także nie narzekają na brak powodzenia. W szczególności mowa tu o Huracánie, który po zaledwie 5 latach od uruchomienia produkcji doczekał się aż 14 022 egzemplarzy.

Szczęśliwa sztuka to wersja Evo wyróżniająca się szarym lakierem nadwozia i piękną, czerwoną tapicerką. Auto trafi do klienta z Korei Południowej. Dlaczego Huracán o numerze 14 022 jest tak ważny dla włoskiej marki? Ponieważ jest to auto, które stanowi dowód na jej niesamowity, dynamiczny rozwój. W 5 lat Włosi wyprodukowali więcej egzemplarzy Huracána niż poprzedniego Gallardo w całą dekadę.

5,2-litrowy wolnossący silnik V10, który jest w stanie wygenerować nawet 640 KM, ubrany w piękne nadwozie o ponadczasowych liniach, cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów. Czynnikiem, który wpłynął na sukces, jest też mnogość odmian i edycji specjalnych.

Co ważne, Lamborghini nie zakończyło jeszcze rozwoju tego modelu, co sugerują kolejne, zakamuflowane wersje testowane na drogach całego świata. Prawdopodobnie będzie to odchudzony, ekstremalny wariant Evo Performante.

Najlepiej skalę sukcesu firmy z Bolonii odzwierciedlają dane sprzedażowe z pierwszej połowy 2019 roku. 1211 huracanów, 649 aventadorów i 2693 urusów składają się na 4553 sztuki sprzedane od stycznia do czerwca. To aż o 96 proc. lepszy wynik niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)