Lamborghini Huracán Sterrato pozwoli zjechać z asfaltu. Jest oficjalna zapowiedź

Lamborghini Huracán Sterrato pozwoli zjechać z asfaltu. Jest oficjalna zapowiedź

Lamborghini Huracán Sterrato
Lamborghini Huracán Sterrato
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Lamborghini
Aleksander Ruciński
26.07.2022 11:22, aktualizacja: 13.03.2023 16:28

Huracán powoli zbliża się do końca swoich dni. Zanim jednak odejdzie na rynkową emeryturę, Włosi pokażą jeszcze jedną wersję specjalną. Mowa o rajdowej odmianie Sterrato, która sprawdzi się również poza asfaltem. Właśnie została zapowiedziana.

Uterenowione wersje typowo sportowych maszyn, kojarzone głównie z rajdowymi wydaniami Porsche 911, przechodzą ostatnio prawdziwy renesans. Jednym z przykładów jest Lamborghini Huracán Sterrato, które właśnie doczekało się oficjalnej zapowiedzi w postaci krótkiego filmu:

Beyond The Concrete

Wideo przedstawia nowy wariant w jego prawdziwym żywiole - na luźnych nawierzchniach. Auto wciąż jest zamaskowane. Trudno jednak nie zauważyć większego prześwitu czy opon o wyższym profilu - to podstawowe zmiany przyczyniające się do całkowicie nowego charakteru modelu.

Nie brakuje też dodatkowych osłon nadkoli czy specjalnego oświetlenia LED zamontowanego pomiędzy właściwymi reflektorami. Co ciekawe, są też relingi dachowe, dzięki którym będzie można np. przewozić rowery czy zamontować namiot.

Lamborghini Huracán Sterrato
Lamborghini Huracán Sterrato© mat. prasowe / Lamborghini

Niestety wciąż nie znamy szczegółów technicznych. Nieoficjalnie mówi się jednak, że Sterrato będzie ostatnim niezelektryfikowanym wcieleniem 5,2-litrowego V10. Najprawdopodobniej w 640-konnym, czteronapędowym wydaniu.

Biorąc pod uwagę opublikowaną zapowiedź, premiera wydaje się tylko kwestią czasu. Możliwe, że Włosi celują w październik 2022 roku i salon w Paryżu, ale kto wie? Może debiut nastąpi wcześniej?

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)