Kultowy tor na sprzedaż. Od 1953 roku prawie się nie zmienił

Tor Willow Springs
Tor Willow Springs
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

10.06.2024 12:56, aktual.: 10.06.2024 13:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fani konsolowej serii "Gran Turismo" z pewnością dobrze kojarzą ten obiekt. Jest to również znaczące miejsce dla amerykańskich wielbicieli wyścigów.

Ma około 600 akrów powierzchni, płytę poślizgową, mały tor do jazdy po owalu, tor gokartowy i właściwą, główną nitkę o długości 4,5 km. Tak w skrócie można opisać Willow Springs International Raceway - kultowy obiekt, który właśnie został wystawiony na sprzedaż.

O niepodrabialnym charakterze toru stanowi przede wszystkim jego lokalizacja - umiejscowiony jest bowiem na kalifornijskiej pustyni, około 130 mil od Los Angeles. To mekka nie tylko fanów motoryzacji, ale i turystów chętnie odwiedzających to miejsce. W skład obiektu poza torami, garażami i wyścigową infrastrukturą wchodzi także kilka restauracji, sklepy, stacja paliw i niewielki kemping.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Co warte odnotowania, kształt głównej nitki toru sięga 1953 roku. Właśnie wtedy obiekt w Willow Springs został otwarty dla zawodników. Od 1962 roku właścicielem obiektu był niejaki Bill Huth, który zmarł w 2015 roku. Od tego czasu torem zarządza jego rodzina, która teraz podjęła decyzję o sprzedaży.

Cena pozostaje nieznana. Chętni na zakup mogą jednak bliżej zapoznać się z ofertą na specjalnie przygotowanej stronie internetowej willowsprings.teamscarborough.com.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)