Kradzież na "e-TOLL". Ministerstwo ostrzega

Kradzież na "e‑TOLL". Ministerstwo ostrzega

Dla motocyklistów aplikacja e-toll nie będzie wygodna w obsłudze
Dla motocyklistów aplikacja e-toll nie będzie wygodna w obsłudze
Źródło zdjęć: © WP | Mateusz Lubczański
Mateusz Lubczański
20.12.2022 16:47, aktualizacja: 20.12.2022 17:15

System płatności za niektóre polskie autostrady, e-TOLL, pozwala na opłacenie przejazdu przez Internet. Pojawiają się jednak oszuści, którzy imitują stronę rządową, kradnąc dane z kart płatniczych.

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa ostrzegają przed fałszywą stroną, która imituje rządową witrynę systemu e-TOLL – informuje Polska Agencja Prasowa. To rozwiązanie jest wykorzystywane na dwóch odcinkach: A2 Konin – Stryków oraz Bielany Wrocławskie – Sośnica.

"Podawanie danych karty płatniczej oszustom podszywającym się pod administratorów strony e-TOLL jest niebezpieczne i może skończyć się utratą środków finansowych" – czytamy w depeszy.

Używanie aplikacji e-TOLL jest jednak skomplikowane – konieczna jest przedpłata i ciągła lokalizacja. Bilety wymagają trzymania się z góry ustalonej trasy. Na szczęście rynek nie znosi próżni i już za odcinku autostrad A2 i A4 można płacić przy użyciu programu autopay, który działa w tle i pozwala zjechać z trasy wtedy, kiedy chcemy. Płacić za przejazd można też przy użyciu aplikacji banku, np. bank Pekao S.A.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)