Kradli katalizatory na dużą skalę. Młodocianym grozi do 5 lat więzienia

Kradli katalizatory na dużą skalę. Młodocianym grozi do 5 lat więzienia24.06.2021 12:45
Sprawa jest rozwojowa, więc liczba podejrzanych może wzrosnąć
Sprawa jest rozwojowa, więc liczba podejrzanych może wzrosnąć
Źródło zdjęć: © fot. policja.pl

Toruńska policja zatrzymała 4 osoby podejrzane o liczne kradzieże na terenie miasta. Młodzi mężczyźni usłyszeli łącznie 13 zarzutów, z czego większość dotyczy kradzieży samochodowych katalizatorów.

Kradzieże katalizatorów stały się ostatnio prawdziwą plagą nie tylko w Polsce, ale i całej Europie. Wysokie ceny skupu metali pozyskiwanych z tych podzespołów kuszą amatorów cudzej własności i łatwego zarobku. Czterech z nich zostało właśnie zatrzymanych w Toruniu. To osoby w wieku od 15 do 21 lat.

Jak udało się ustalić policji, młodzieńcy dokonali co najmniej kilkunastu kradzieży na terenie całego kraju, choć najbardziej aktywni byli właśnie w Toruniu. Podczas zatrzymania mieli przy sobie sprzęt do wycinania katalizatorów. Udało się też zdobyć dowody pozwalające powiązać osoby ze sprawami sprzed kilku miesięcy. Mężczyźni byli aktywni od stycznia 2021 roku.

Trzem podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Czwartym, 15-latkiem zajmie się natomiast sąd rodzinny. Toruńska policja przyznaje, że sprawa jest rozwojowa, więc niewykluczone, że liczba zamieszanych w kradzieże jeszcze wzrośnie.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)