Koniec współpracy Renault i Fiata. Czarne chmury nad modelem Talento

Koniec współpracy Renault i Fiata. Czarne chmury nad modelem Talento26.10.2020 11:25
Talento to nic innego jak Renault Trafic w przebraniu.
Talento to nic innego jak Renault Trafic w przebraniu.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe

Renault i FCA kończą współpracę dotyczącą produkcji samochód użytkowych we francuskiej fabryce Sandouville. Decyzja została oficjalnie ogłoszona przez szefową koncernu, Clothilde Delbos, która poinformowała o poszukiwaniu nowych partnerów.

Mariaż Fiata i Renault został zawiązany jeszcze przez poprzedniego prezesa Renault, Carlosa Ghosna. Na bazie ówczesnych postanowień Włosi zyskali nowy model w segmencie lekkich pojazdów użytkowych. Mowa o Talento, który jest niczym innym jak odpowiednikiem Renault Trafic ubranym w logo Fiata.

Samochód dostępny od 2016 roku nigdy nie cieszył się jednak tak dużą popularnością, jak francuski oryginał. Być może dlatego, że Włosi mają w swojej ofercie bardzo podobny, własny model w postaci Ducato.

Choć oficjalnie nikt tego jeszcze nie potwierdził, wiele wskazuje, że wraz z wygaśnięciem umowy pomiędzy Renault a FCA pożegnamy Talento. Francuzi tymczasem zamierzają poszukać nowych partnerów, którzy zechcą wytwarzać swoje pojazdy w zakładach Sandouville.

Warto wspomnieć, że w ramach aliansu Nissan-Renault równolegle produkowany jest tam Nissan NV300 oraz Mitsubishi Express. FCA tymczasem skupi się prawdopodobnie na nowym porozumieniu z PSA, które pierwotnie miało dotyczyć głównie rozwoju pojazdów osobowych, lecz niewykluczone, że zostanie rozszerzone także o samochody użytkowe.

Tym bardziej, że Fiat od dawna współpracuje na tym polu z Peugeotem i Citroenem, czego przykładem jest trójca Ducato, Boxer, Jumper.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Komentarze (3)