Koniec remontu na A4. Kierowcy w pełni skorzystają z opolskiego odcinka

Koniec remontu na A4. Kierowcy w pełni skorzystają z opolskiego odcinka

Opolski odcinek Autostrady A4
Opolski odcinek Autostrady A4
Źródło zdjęć: © fot. GDDKiA
Aleksander Ruciński
26.09.2022 07:49, aktualizacja: 13.03.2023 15:35

W końcu pożegnamy utrudnienia na A4. Przywracanie stałej organizacji ruchu rozpocznie się 27 września. Tym samym zakończy się ostatni etap remontu całej A4 w woj. opolskim prowadzony od 2013 r.

Jak informuje GDDKiA, już niebawem w pełni skorzystamy z opolskiego odcinka autostrady A4. Przywracanie docelowej organizacji ruchu pomiędzy Górą św. Anny i granicą z woj. śląskim. rozpocznie się we wtorek 27 września i potrwa kilka dni.

W pierwszej kolejności kierowcy wjadą na jezdnię północną w kierunku Wrocławia pomiędzy węzłem Krapkowice i granicą województw, podczas gdy na sąsiedniej jezdni usuwane będą bariery. Akcja zakończy się przywróceniem pełnego przekroju trasy w obu kierunkach.

Podczas remontu prowadzono głównie prace związane z nawierzchnią. Wymieniono warstwę wiążącą i ścieralną, a w niektórych miejscach także podbudowę. Przy okazji, na przejazdach awaryjnych zamontowano także bariery linowe, a na nowym asfalcie wykonano grubowarstwowe oznakowanie poziome. Remont obejmował również wymianę barier betonowych, systemu odwodnienia drogi oraz prace na czternastu obiektach mostowych.

Odświeżanie opolskiego odcinka A4 rozpoczęło się w 2013 roku. Blisko 170 km podzielono na kilka etapów. Ostatni z nich, ku uciesze kierowców, w końcu dobiega końca.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)