Koncern Fiat Chrysler Automobiles ma duże opóźnienia w premierach nowych modeli

Koncern Fiat Chrysler Automobiles ma duże opóźnienia w premierach nowych modeli

Koncern Fiat Chrysler Automobiles ma duże opóźnienia w premierach nowych modeli
Marcin Łobodziński
03.06.2015 16:58, aktualizacja: 02.10.2022 10:01

Fiat po połączeniu się z koncernem Chrysler miał wystrzelić z nowymi modelami jak z katapulty, ale to bardziej przypomina mozolną wspinaczkę po linie. Będą opóźnienia kolejnych modeli, podobno aż dwunastu.

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) wyraźnie spóźnia się z premierą Alfy Romeo Giulii, ale to jedynie część problemów z premierami. Już teraz koncern zapowiada przełożenie debiutu nowej generacji Jeepów. Przede wszystkim oczekiwanego z niecierpliwością nowego Wranglera, który początkowo miał być wykonany w całości z aluminium (poszycie), ale już jakiś czas temu Sergio Marchionne powiedział, że nadwozie będzie jedynie częściowo aluminiowe. Teraz dyrektor FCA informuje, że Wrangler będzie miał tylko kilka aluminiowych części, prawdopodobnie błotniki przednie i tylne drzwi. Co więcej, nowy Wrangler zostanie zaprezentowany nie na początku 2017 roku, ale nie wcześniej niż w jego połowie.

Jeszcze będziemy długo czekać na następcę Wranglera. Może to i dobrze...
Jeszcze będziemy długo czekać na następcę Wranglera. Może to i dobrze...

Półroczne spóźnienie zaliczą również nowy Jeep Grand Cherokee (końcówka 2019 roku) oraz następcy Patriota i Compassa. Na rynku amerykańskim przełożono również premierę modelu Ram 1500. Wielką niewiadomą pozostaje konkurent dla Range Rovera o historycznej nazwie Wagoneer, o którym wspominał Sergio Marchionne na początku maja. Ten luksusowy SUV według początkowych zapowiedzi miał się pojawić już w 2018 roku, ale nie zobaczymy go wcześniej niż w 2020 roku. Jest wielce prawdopodobne, że do tego czasu na rynku zadebiutuje już kolejna generacja Range Rovera, ponieważ cykl życia tego modelu wynosi 8-10 lat. Pozostaje więc pytanie, czy Jeep Wagoneer nie pojawi się od razu jako słabszy technicznie samochód niż jego brytyjski konkurent?

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)