Szybciej przez lubelskie. Kolejny odcinek S19 w realizacji

Szybciej przez lubelskie. Kolejny odcinek S19 w realizacji

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © fot. GDDKiA
Aleksander Ruciński
24.02.2022 08:47, aktualizacja: 14.03.2023 13:13

Szlak Via Carpatia biegnący przez wschodnią część Polski zyska kolejny odcinek. Mowa o ekspresówce S19 od granicy woj. lubelskiego i mazowieckiego do Międzyrzeca Podlaskiego. GDDKiA właśnie podpisała umowę z wykonawcą.

W ramach nowej inwestycji, przypieczętowanej umową z firmą Strabag, która będzie głównym wykonawcą, powstać ma 13,7 km nowej drogi ekspresowej łączącej granice województw z końcem obwodnicy Międzyrzeca Podlaskiego. Ta obecnie jest w większości drogą jednojezdniową, lecz na odcinku 6,2 km zyska dodatkowo drugą jezdnię.

Wstępne plany zakładają również utworzenie sześciu obiektów inżynierskich, w tym wiadukt nad linią kolejową i przejścia dla zwierząt, dwa miejsca obsługi podróżnych (MOP Halasy i MOP Tuliłów), a także drogi dojazdowe i lokalne.

Opisywany odcinek będzie jednym z sześciu od granicy woj. lubelskiego i mazowieckiego do Lublina. Podpisana umowa jest drugą w kolejności po wcześniejszej dotyczącej fragmentu Lubartów - Lublin. W trakcie przetargu lub oczekiwaniu na podpisanie umowy wciąż znajdują się następujące odcinki:

  • Międzyrzec Podlaski - Radzyń Podlaski
  • Radzyń Podlaski - Kock
  • Obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej
  • Kock - Lubartów
Mapa realizacji inwestycji
Mapa realizacji inwestycji© GDDKiA

Docelowo S19 Via Carpatia od granicy województw do Lublina ma liczyć blisko 100 km w dwujezdniowym standardzie drogi ekspresowej.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)