Kolejny fragment Via Baltica na finiszu. Pojedziemy nim we wrześniu

Kolejny fragment Via Baltica na finiszu. Pojedziemy nim we wrześniu

S61 Szczuczyn - Ełk Południe
S61 Szczuczyn - Ełk Południe
Źródło zdjęć: © fot. GDDKiA
Aleksander Ruciński
29.08.2022 11:03, aktualizacja: 13.03.2023 15:57

Województwo warmińsko-mazurskie doczeka się kolejnego fragmentu drogi ekspresowej S61, będącej częścią międzynarodowego szlaku transportowego Via Baltica. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad właśnie pochwaliła się szczegółami.

Odcinek S61 Szczuczyn - Ełk Południe będzie przejezdny już w pierwszej połowie września 2022 roku. Oddanie tego fragmentu do ruchu zbiegnie się z zakończeniem przebudowy ronda w Ełku.

Wspomniany fragment jest jednym z trzech odcinków S61 realizowanych w woj. warmińsko-mazurskim. Od końca ubiegłego roku kierowcy mogą jeździć pierwszym z nich, Wysokie - Raczki, a w przyszłym roku pojadą również odcinkiem Ełk Południe - Wysokie.

Część, która zostanie udostępniona dla ruchu w najbliższych tygodniach, ma liczyć 23 km długości. Za jej realizację odpowiada konsorcjum firm PORR i Unibep, które wyceniło swoją pracę na 700 mln zł.

Wszystkie fragmenty S61 w woj. warmińsko-mazurskim będą należeć do szlaku Via Baltica, który docelowo połączy Warszawę z Litwą, Łotwą i Estonią, a konkretnie jej stolicą, Tallinem.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)