Kolejne utrudnienia na autostradzie A2. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość

Kolejne utrudnienia na autostradzie A2. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość

Autostrada A2 - węzeł Stryków
Autostrada A2 - węzeł Stryków
Źródło zdjęć: © fot. GDDKiA
Aleksander Ruciński
05.07.2022 05:52, aktualizacja: 13.03.2023 16:43

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje o kolejnych utrudnieniach na autostradzie A2. To efekt trwającego remontu pomiędzy węzłami Emilia i Stryków.

W ubiegłym tygodniu oddano kierowcom wyremontowany fragment autostrady A2 Emilia-Stryków w kierunku Warszawy. Teraz rozpoczęto kolejny etap inwestycji - remont nawierzchni w kierunku Poznania. Właśnie ruszyły prace na wysokości węzła Zgierz.

Dotychczas prace prowadzono na 4-kilometrowym odcinku. Od 4 lipca obejmują jednak 8 km od węzła Stryków do węzła Zgierz. Kierowcy odczuli utrudnienia już w weekend. Wynikały one ze zmiany organizacji ruchu oraz prac przygotowawczo-wykończeniowych - na jezdni północnej demontowano, a na południowej montowano bariery.

W wyniku zmiany organizacji obustronny ruch na odcinku Stryków-Zgierz będzie odbywał się po wyremontowanej, południowej jezdni w kierunku Warszawy. Warto też pamiętać o zamkniętym węźle Zgierz, z którego nie skorzystają kierowcy jadący z Warszawy do Łodzi jak również podróżujący z Łodzi w kierunku Poznania. Pozostałe węzły, w tym sąsiadujące Emilia i Stryków działają normalnie.

Jak informuje GDDKiA, wszystkie prace na odcinku Emilia-Stryków planowo zakończą się we wrześniu. Wymiana nawierzchni pochłonie łącznie 50 mln zł.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)