Kolejna dziupla rozbita. Złodzieje specjalizowali się w autach z Japonii

Kolejna dziupla rozbita. Złodzieje specjalizowali się w autach z Japonii

W związku ze sprawą zatrzymano 55-letniego właściciela posesji.
W związku ze sprawą zatrzymano 55-letniego właściciela posesji.
Źródło zdjęć: © fot. policja
Aleksander Ruciński
25.11.2020 13:04, aktualizacja: 16.03.2023 15:28

Policjanci zlikwidowali koleją "dziuplę" na Mazowszu. Na jednej z posesji w powiecie wołomińskim znaleziono skradzioną mazdę oraz inne pojazdy w częściach. To głównie auta japońskich producentów.

Policjanci z Komendy Stołecznej Policji przy wsparciu grupy "Skorpion" specjalizującej się w przestępczości samochodowej zlikwidowali "dziuplę" zlokalizowaną na terenie powiatu wołomińskiego. Na miejscu ujawnili skradzioną mazdę cx-5, która została przygotowana do rozbiórki.

Co ciekawe, właściciel pojazdu nie zdążył jeszcze zgłosić kradzieży, a o fakcie dowiedział się dopiero od policji. Na terenie posesji znaleziono też wiele części, głównie do samochodów japońskich: subaru, nissanów i mazd, co sugeruje, że osoby odpowiedzialne za ten proceder specjalizowały się głównie w azjatyckich markach.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie 55-letniego właściciela posesji, który usłyszał zarzut paserstwa. Grozi mu do 5 lat więzienia, ale sprawa jest rozwojowa. Niewykluczone, że niebawem pojawią się kolejni podejrzani.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)