Podświetlane gniazda pasów bezpieczeństwa. Innowacja Škody ma sens

Podświetlane gniazda pasów bezpieczeństwa. Innowacja Škody ma sens04.11.2020 12:00
Proste, a jakże przydatne.
Proste, a jakże przydatne.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe

Jeśli zdarzyło Wam się kiedyś szukać gniazda pasa bezpieczeństwa w ciemności, Škoda ma rozwiązanie. Dodatkowe podświetlenie przypomni o konieczności zapięcia pasa i ułatwi lokalizację gniazda.

Škoda jest zdecydowanie najaktywniejszą marką koncernu Volkswagena w temacie nieskomplikowanych rozwiązań ułatwiających codzienne życie użytkownikom pojazdów. Parasolka ukryta w drzwiach czy skrobaczka do szyb w klapce wlewu paliwa to tylko niektóre z nich. Czesi pochwalili się właśnie kolejnym udogodnieniem, które w zamyśle ma przypominać o konieczności zapięcia pasów i uprościć cały proces./b]

Patent jest prosty i opiera się na podświetlanych gniazdach pasów bezpieczeństwa wyposażonych w diody LED świecące trzema kolorami. Każda z barw jest informacją o aktualnym statusie gniazda. Gdy fotel jest pusty, gniazdo świeci się na biało, by ułatwić jego lokalizację przy zajmowaniu miejsca.

Jeśli czujniki wykryją obecność człowieka na siedzeniu, kolor zmieni się na czerwony, informując o niezapiętym pasie, a gdy włożymy sprzączkę w gniazdo, rozświetli się ono barwą zieloną. To proste rozwiązanie przez wielu może zostać uznane za zbędny gadżet, ale nietrudno dostrzec jego oczywiste zalety.

Największą jest oczywiście łatwość w odnalezieniu gniazda, co szczególnie na tylnej kanapie i w ciemności bywa dość częstym problemem. Škoda na razie nie poinformowała kiedy i w jakich modelach zamierza stosować to rozwiązanie. Nie zdziwcie się jednak, jeśli za jakiś czas będzie ono standardem w autach z Czech.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)