Škoda idzie w ślady Tesli? Przekonamy się już 30 sierpnia

Škoda idzie w ślady Tesli? Przekonamy się już 30 sierpnia17.08.2022 09:54
Škoda Vision 7S
Škoda Vision 7S
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Škoda

O tym, że Czesi pracują nad siedmiomiejscowym konceptem Vision 7S, wiadomo nie od dziś. Właśnie poznaliśmy zapowiedź jego wnętrza. Będzie mocno cyfrowe i ekstremalnie nowoczesne. Prawdę mówiąc, przypomina produkty Tesli.

Spójrzcie tylko na ten wystający ekran zamontowany w pionie. Uwagę przykuwa również spłaszczona kierownica, która przywodzi na myśl wolanty stosowane w elektrykach z Ameryki. W przeciwieństwie do Tesli, Škoda nie zrezygnowała jednak z pełnej obręczy.

Poza dwoma elementami, które wysuwają się na pierwszy plan, zauważyć można również dyskretny panel sterowania klimatyzacją umieszczony poniżej ekranu. Bardzo możliwe, że również będzie dotykowy. Chwała jednak za wydzielenie go w osobnym miejscu.

Nietypowy kokpit dołączy do równie nietypowej konfiguracji kabiny. Jak zapowiada producent, koncept Vision 7S dostanie trzy rzędy siedzeń w układzie 2+2+2 z dodatkowym fotelikiem dziecięcym zamontowanym tuż za przednimi fotelami. Zamysł doczekał się nawet oficjalnej grafiki.

Škoda Vision 7S
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Škoda
Škoda Vision 7S

Nie ulega więc wątpliwości, że będzie to bardzo rodzinny koncept. Znając Škodę, z pewnością zaskoczy kolejnymi praktycznymi rozwiązaniami. Szczegóły powinniśmy poznać już niebawem, gdyż oficjalną premierę zaplanowano na 30 sierpnia 2022 roku.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)