Kobieta wjechała w dystrybutor gazu. Grozi jej do 5 lat więzienia

Kobieta wjechała w dystrybutor gazu. Grozi jej do 5 lat więzienia17.02.2020 16:00
Wskutek uderzenia doszło do rozszczelnienia dystrybutora. Konieczna była interwencja straży pożarnej
Wskutek uderzenia doszło do rozszczelnienia dystrybutora. Konieczna była interwencja straży pożarnej
Źródło zdjęć: © fot. policja.pl

Do niecodziennego zdarzenia doszło 16 lutego na jednej ze stacji benzynowych w Łodzi. Kobieta wjechała w dystrybutor gazu. Chwilowe roztargnienie okazało się groźniejsze niż można było się spodziewać – konieczna była ewakuacja 65 osób.

To właśnie nieuwaga bardzo często doprowadza do niebezpiecznych zdarzeń i tragicznych w skutkach wypadków. Roztargnienie, telefon czy senność mogą skutecznie odwracać naszą uwagę od sytuacji na drodze. Również na parkingach należy zachować czujność z uwagi na zwiększone natężenie pieszych. Niebezpieczeństwo można sprowadzić nie tylko na siebie, ale także na innych, również w inny sposób.

Przekonała się o tym 25-letnia mieszkanka Głowna, która w niedzielny poranek cofając oplem zafirą na stacji benzynowej uderzyła w dystrybutor gazu. Wskutek zdarzenia doszło do rozszczelnienia instalacji. Ulatniający się gaz mógł doprowadzić do tragedii, dlatego konieczna była ewakuacja 65 osób z terenu stacji.

Konieczna była ewakuacja 65 osób
Źródło zdjęć: © fot. policja.pl
Konieczna była ewakuacja 65 osób

Sytuacja została opanowana dopiero, gdy na miejsce przyjechali strażacy, którzy zamknęli główny zawór gazu. Historia znajdzie swój finał w sądzie, ponieważ zajście wyjaśniają teraz łódzcy policjanci pod okiem prokuratora. Kobiecie może zostać postawiony zarzut nieumyślnego spowodowania zagrożenia katastrofą. Zgodnie z prawem, za taki czyn grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)