Kierowca maserati z kompletem punktów w kilkanaście sekund. Takie manewry widać na co dzień

Kierowca maserati z kompletem punktów w kilkanaście sekund. Takie manewry widać na co dzień

Wyprzedzanie na podwójnej ciągłej
Wyprzedzanie na podwójnej ciągłej
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Lubuska Policja
Marcin Łobodziński
10.10.2022 08:26, aktualizacja: 10.10.2022 13:20

"Dwa wykroczenia i po prawie jazdy" to nie tylko chwytliwy tytuł artykułu o nowym taryfikatorze, ale rzeczywistość. Bliski jej był kierowca maserati, który w jednym manewrze dokonał dwóch wykroczeń, za co zapłaci 1800 złotych i "zdobył" 24 punkty karne.

Wyprzedzanie na podwójnej linii ciągłej oraz przekroczenie w tym czasie prędkości wystarczyło, by konto punktowe kierowcy wypełnić maksymalną dopuszczalną pulą oczek. Policjanci z lubuskiej drogówki zarejestrowali prędkość 121,6 km/h.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Przypominam, że zgodnie z nowym taryfikatorem za jedno wykroczenie można dostać maksymalnie 15 punktów karnych, a za wiele przysługuje 10 punktów. Zatem zestaw skutkujący utratą prawa jazdy nie jest tylko teorią. Przekroczenie 24 punktów kończy się decyzją administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy i skierowaniu kierowcy na egzamin kontrolny.

Kierowca, który zechce odzyskać utracone prawo jazdy, musi się poddać badaniu psychologicznemu i zdać egzamin teoretyczny oraz praktyczny, jak każdy kandydat na kierowcę. Dopiero po jego zdaniu może ponownie prowadzić pojazd.

Źródło artykułu:Policja
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)