Kia Rio to kolejny etap w ewolucji

Kia Rio to kolejny etap w ewolucji

Nowa Kia Rio
Nowa Kia Rio
Piotr Wielgus
12.01.2011 16:00, aktualizacja: 07.10.2022 17:03

Nie dalej jak wczoraj pisaliśmy o ofensywie Kii. Dziś koreański koncern ujawnia informacje o kolejnych nowościach. Tym razem Kia opublikowała pierwsze oficjalne szkice nowej generacji modelu Rio. Bez wątpienia Koreańczycy robią następny odważny krok.

Nowy model będzie dłuższy, niższy i szerszy niż obecnie oferowany. Peter Schreyer, szef projektantów Kia, określa nowy model jako „sportowy i stylowy”. Rio odznacza się wyraźnie klinową sylwetką, a cechą charakterystyczną są wznoszące się od kół przednich do tyłu przetłoczenia nadwozia, które dodają autu niesamowitej dynamiki. Wnętrze nowego Rio ma być klasowe, cokolwiek to oznacza.

Nowa Kia Rio
Nowa Kia Rio

Segment B zyska więc bez wątpienia kolejnego solidnego gracza. Jak mówią włodarze Kii, nowe Rio to kolejny „ważny krok naprzód” w rewolucji designu koreańskiego koncernu. Na pewno możemy się spodziewać jeszcze większego zainteresowania niż w przypadku obecnie oferowanego modelu. Ze sprzedażą ponad 205 000 pojazdów obecnie oferowana Kia Rio była trzecim co do popularności samochodem Kia Motors Corporation na świecie w 2010 r.

Projekt wnętrza nowej Kii Rio
Projekt wnętrza nowej Kii Rio

Światowa premiera Kia Rio nowej generacji odbędzie się 1 marca 2011 roku podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie. Nie ma jeszcze decyzji, czy i kiedy samochód pojawi się na polskim rynku.

Źródło: Kia

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)