Pierwsza Żabka poza Polską. Jest w bardzo nietypowym miejscu

Pierwsza Żabka poza Polską. Jest w bardzo nietypowym miejscu

Jeden z polskich sklepów autonomicznych Żabka Nano
Jeden z polskich sklepów autonomicznych Żabka Nano
Źródło zdjęć: © Żabka/ mat. prasowe
11.08.2022 06:39, aktualizacja: 13.03.2023 16:15

Małe sklepy, w których logo znajduje się zielony płaz, w Polsce można spotkać niemal na każdym kroku. Tego samego nie można powiedzieć o żadnym innym kraju – tym bardziej o fabrykach samochodów... a jednak.

Pierwsza zagraniczna Żabka jest też jedną z najbardziej nietypowych, gdyż znajduje na terenie niemieckiej fabryki Tesli. W zakładzie amerykańskiej marki pracuje wielu Polaków i prawdopodobnie to było powodem otwarcia sklepu w miejscu dostępnym tylko dla osób zatrudnionych w fabryce.

"Potwierdzamy, że pilotażowo ulokowaliśmy jedną placówkę poza granicami Polski, jest to efekt współpracy partnerskiej, dedykowany konkretnej grupie klientów. Ze względu na ograniczoną warunkami współpracy z partnerem dostępność sklepu, nie prowadzimy na ten temat komunikacji" — odpisało poznańskiemu oddziałowi “Gazety Wyborczej” biuro prasowe Żabki.

Wcześniej na Facebooku informacją wymieniali się polscy pracownicy podberlińskiej fabryki Tesli - Gigafactory 4. Zakład amerykańskiego producenta aut elektrycznych już nieraz zyskiwał medialny rozgłos i to niekoniecznie pozytywny.

Otwarta 22 marca 2022 r. w - oddalonym o godzinę od polskiej granicy - Grünheide fabryka, ma nieustający problem ze skompletowaniem załogi. Zakładowi nie pomaga też niedobór podzespołów sprowadzanych z Chin. Nie może zatem dziwić decyzja sprzed kilku tygodni, którą Tesla wstrzymała produkcję w fabryce na dwa tygodnie.

W sierpniu 2022 r. działa już ok. 50 sklepów autonomicznych Żabka Nano. W tego typu obiektach, sieć sklepów spożywczych oferuje klientom obsługę przy pomocy sztucznej inteligencji. Placówki działają bez sprzedawców.

Od pewnego czasu Żabka rozwija też model store-in-the-store, którego przykładem jest Nano otworzone wewnątrz sklepu Decathlon w Piasecznie. Opcja, którą można nazwać "store-in-the-factory" jest za to nowością.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)