Jest zgoda na budowę ostatniego odcinka S61. Wiemy, kiedy nim pojedziemy

Jest zgoda na budowę ostatniego odcinka S61. Wiemy, kiedy nim pojedziemy

Budowa trasy S61
Budowa trasy S61
Źródło zdjęć: © fot. GDDKiA
Aleksander Ruciński
10.12.2021 08:20, aktualizacja: 14.03.2023 14:05

Droga S61 będąca częścią korytarza transportowego Via Baltica doczeka się ostatniego odcinka Podborze-Śniadowo. Wojewoda Mazowiecki wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej, która zgodnie z planem ma zakończyć się w 2023 roku.

Odcinek trasy S61 Podborze-Śniadowo będzie w całości zlokalizowany w woj. mazowieckim. W ramach projektu powstanie 19,46 km nowej ekspresówki, a 3 km istniejącej S8 w rejonie Ostrowi Mazowieckiej zostanie przebudowane.

Głównie dlatego, że powstanie tam nowy węzeł Podborze, łączący S8 i S61. Na drugim krańcu nowa trasa połączy się z istniejącym od lipca 2021 roku fragmentem Via Baltica Śniadowo - Łomża Południe.

Planowany odcinek Podborze-Śniadowo jest jednym z trzech na S61, który uległ opóźnieniu z powodu konieczności wyłonienia nowych wykonawców. Pierwszą umowę rozwiązano jeszcze w 2019 roku. Później konieczne było zorganizowanie kolejnego przetargu i podpisanie kolejnej umowy opiewającej na kwotę 749,96 mln zł.

Planowany przebieg trasy
Planowany przebieg trasy© fot. GDDKiA

GDDKiA informuje, że prace powinny ruszyć w najbliższych tygodniach. Zgodnie z harmonogramem droga ma być gotowa najpóźniej w 2023 roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już za dwa lata pojedziemy nową dwupasmówką, przystosowaną do najcięższego ruchu. W ramach projektu powstaną też miejsca obsługi podróżnych, dwa węzły i 26 obiektów inżynierskich.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)