Jeremy Clarkson wybrał samochód roku. To mała toyota

Jeremy Clarkson wybrał samochód roku. To mała toyota

GR Yaris zdobył nie tylko nasze serca
GR Yaris zdobył nie tylko nasze serca
Źródło zdjęć: © fot. Marcin Łobodziński
Aleksander Ruciński
13.10.2021 11:20, aktualizacja: 14.03.2023 14:46

Jeremy Clarkson to jeden z najbardziej kontrowersyjnych brytyjskich prezenterów, a przy okazji wielki entuzjasta motoryzacji. Jego opinie i wybory bywają dyskusyjne, przez co zawsze budzą sporo emocji. Czy podobnie będzie z ostatnim samochodem roku?

Brytyjskie media jak co roku zorganizowały konkurs News UK Motor Awards, w którym jedną z kategorii jest "Samochód Roku Jeremy'ego Clarksona". Brytyjski prezenter wybrał auto, które naprawdę zasłużyło na to miano. Mowa o Toyocie GR Yaris.

Clarkson napisał, że jest to jeden z najbardziej emocjonujących samochodów, jakimi jeździł. A jak wiemy, jeździł wieloma. "To auto, które potrafi mnie rozbawić. Pewnego ranka zabrałem je na moje pola. Narobiłem strasznego bałaganu, ale w ogóle się tym nie przejąłem. Czułem się jak prawdziwy buntownik" - stwierdził Clarkson.

Napęd na cztery koła i 261 KM ubrane w niewielkie nadwozie to przepis na dobrą zabawę, który został doceniony przez klientów. Mimo niszowego charakteru mała toyota okazała się hitem sprzedaży. Także w Polsce, gdzie liczba chętnych zdecydowanie przerosła podaż.

Zresztą auto spodobało się nie tylko kupującym i Clarksonowi, ale i nam — jednogłośnie okrzyknęliśmy GR Yarisa Samochodem Roku Wirtualnej Polski 2021.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)