Jeremy Clarkson wybrał samochód roku. To mała toyota

Jeremy Clarkson wybrał samochód roku. To mała toyota13.10.2021 11:20
GR Yaris zdobył nie tylko nasze serca
GR Yaris zdobył nie tylko nasze serca
Źródło zdjęć: © fot. Marcin Łobodziński

Jeremy Clarkson to jeden z najbardziej kontrowersyjnych brytyjskich prezenterów, a przy okazji wielki entuzjasta motoryzacji. Jego opinie i wybory bywają dyskusyjne, przez co zawsze budzą sporo emocji. Czy podobnie będzie z ostatnim samochodem roku?

Brytyjskie media jak co roku zorganizowały konkurs News UK Motor Awards, w którym jedną z kategorii jest "Samochód Roku Jeremy'ego Clarksona". Brytyjski prezenter wybrał auto, które naprawdę zasłużyło na to miano. Mowa o Toyocie GR Yaris.

Clarkson napisał, że jest to jeden z najbardziej emocjonujących samochodów, jakimi jeździł. A jak wiemy, jeździł wieloma. "To auto, które potrafi mnie rozbawić. Pewnego ranka zabrałem je na moje pola. Narobiłem strasznego bałaganu, ale w ogóle się tym nie przejąłem. Czułem się jak prawdziwy buntownik" - stwierdził Clarkson.

Napęd na cztery koła i 261 KM ubrane w niewielkie nadwozie to przepis na dobrą zabawę, który został doceniony przez klientów. Mimo niszowego charakteru mała toyota okazała się hitem sprzedaży. Także w Polsce, gdzie liczba chętnych zdecydowanie przerosła podaż.

Zresztą auto spodobało się nie tylko kupującym i Clarksonowi, ale i nam — jednogłośnie okrzyknęliśmy GR Yarisa Samochodem Roku Wirtualnej Polski 2021.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)