Jeremy Clarkson będzie zarabiał 10 mln funtów rocznie

Jeremy Clarkson będzie zarabiał 10 mln funtów rocznie28.08.2015 21:53
Jeremy Clarkson będzie zarabiał 10 mln funtów rocznie
Źródło zdjęć: © fot. materiały prasowe Amazon

Mirror twierdzi, że dotarł do informacji o stawkach, jakie wynegocjowali byli prezenterzy Top Gear w Amazonie.

Już wcześniej wyszło na jaw, że Amazon nie ma zamiaru oszczędzać na produkcji nowego programu Clarksona, Maya i Hammonda. Sumaryczny budżet trzech 12-odcinkowych sezonów ma wynieść 250 mln dolarów. To oznacza, że jeden odcinek będzie kosztował blisko 7 milionów.

Ile z tego przeznaczono na gaże prowadzących? Jeśli doniesienia Mirrora są prawdziwe, to Jeremy Clarkson ma zarabiać 10 mln funtów rocznie. To 58 mln złotych za rok. Trzy serie przyniosą motoryzacyjnej gwieździe trzykrotność tej kwoty. Nic dziwnego, że teraz, gdy kontrakty są już podpisane, a Clarkson nie musi się martwić o stan konta, zdecydował się on na zakup McLarena 675 LT. Auto odebrał w ciągu ostatnich tygodni.

Koledzy Jezzy nie będą się czuli pokrzywdzeni. James May i Richard Hammond mają otrzymywać po 7,2 mln funtów rocznie.

Warto wspomnieć, że nie tylko przebojowa trójka przeszła z BBC do Amazona. Istotnym faktem jest, że z Clarksonem, Mayem i Hammondem poszedł również producent Andy Willman.

Pierwsze odcinki nowego programu zobaczymy na początku przyszłego roku. Można więc spodziewać się, że zdjęcia do motoryzacyjnego spektaklu Amazona już trwają.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)