Jedno z niewielu BMW bez nerek wystawione na sprzedaż. Powstało niecałe 400 sztuk

Aż trudno uwierzyć, że to auto nosi logo BMW.
Aż trudno uwierzyć, że to auto nosi logo BMW.
Źródło zdjęć: © fot. Bringatrailer.com
Aleksander Ruciński

16.02.2021 10:46, aktual.: 16.03.2023 14:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dziś, gdy w gamie BMW królują "bobrze zęby", bawarska marka jak nigdy kojarzy się z charakterystyczną atrapą chłodnicy. Warto jednak pamiętać, że w historii biało-niebieskiego logo były modele pozbawione nerek. Jeden z nich właśnie trafił na sprzedaż.

To BMW-Glas 3000 V8 z 1968 roku, który z tyłu może i przypomina nieco modele bawarskiego producenta. Z przodu jednak niezbyt kojarzy się z marką. Wszystko dlatego, że auto powstało jako Glas V8, a po przejęciu producenta przez BMW było sprzedawane pod marką BMW-Glasem. Niemcy postanowili nie zmieniać linii, za które odpowiadał sam Pietro Frua - dołożyli tylko swoje oznaczenia i dokonali kilku modyfikacji technicznych.

Pod maską znajdziemy 3-litrowe V8 generujące 160 KM mocy, co pozwalało na rozpędzanie się do 200 km/h. Dziś taka wartość nie robi na nikim większego wrażenia, ale w latach 60. było zupełnie inaczej. Ta konkretna wersja doczekała się zaledwie 389 sztuk, z czego jedna właśnie trafiła na sprzedaż w USA za pośrednictwem portalu bringatrailer.

Auto większość swojego życia spędziło w niemieckim muzeum, skąd trafiło za ocean. Obecny przebieg wynosi 83 246 km. Stan techniczny wydaje się przyzwoity. Co ważne - sprzedający dorzuca całą furę zapasowych części, co przy tak rzadkiej konstrukcji może być sporą zaletą.

Z tyłu jest nieco lepiej.
Z tyłu jest nieco lepiej.© fot. Bringatrailer.com

Szczególne wrażenie robi eleganckie wnętrze wykończone połączeniem czarnego winylu i beżowego weluru. Warto też zwrócić uwagę na piękny zestaw wskaźników i oryginalne radio Becker - w tej kabinie z pewnością można poczuć klimat lat 60.

Ci, którzy chcieliby się o tym przekonać, muszą przygotować sporo pieniędzy. W chwili pisania tego tekstu (16.02.2021) najwyższa proponowana oferta to 63 tys. dolarów - mniej więcej tyle co nowe M3 z ogromnymi nerkami.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/8]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)