Jedno z niewielu BMW bez nerek wystawione na sprzedaż. Powstało niecałe 400 sztuk

Jedno z niewielu BMW bez nerek wystawione na sprzedaż. Powstało niecałe 400 sztuk16.02.2021 10:46
Aż trudno uwierzyć, że to auto nosi logo BMW.
Aż trudno uwierzyć, że to auto nosi logo BMW.
Źródło zdjęć: © fot. Bringatrailer.com

Dziś, gdy w gamie BMW królują "bobrze zęby", bawarska marka jak nigdy kojarzy się z charakterystyczną atrapą chłodnicy. Warto jednak pamiętać, że w historii biało-niebieskiego logo były modele pozbawione nerek. Jeden z nich właśnie trafił na sprzedaż.

To BMW-Glas 3000 V8 z 1968 roku, który z tyłu może i przypomina nieco modele bawarskiego producenta. Z przodu jednak niezbyt kojarzy się z marką. Wszystko dlatego, że auto powstało jako Glas V8, a po przejęciu producenta przez BMW było sprzedawane pod marką BMW-Glasem. Niemcy postanowili nie zmieniać linii, za które odpowiadał sam Pietro Frua - dołożyli tylko swoje oznaczenia i dokonali kilku modyfikacji technicznych.

Pod maską znajdziemy 3-litrowe V8 generujące 160 KM mocy, co pozwalało na rozpędzanie się do 200 km/h. Dziś taka wartość nie robi na nikim większego wrażenia, ale w latach 60. było zupełnie inaczej. Ta konkretna wersja doczekała się zaledwie 389 sztuk, z czego jedna właśnie trafiła na sprzedaż w USA za pośrednictwem portalu bringatrailer.

Auto większość swojego życia spędziło w niemieckim muzeum, skąd trafiło za ocean. Obecny przebieg wynosi 83 246 km. Stan techniczny wydaje się przyzwoity. Co ważne - sprzedający dorzuca całą furę zapasowych części, co przy tak rzadkiej konstrukcji może być sporą zaletą.

Z tyłu jest nieco lepiej.
Źródło zdjęć: © fot. Bringatrailer.com
Z tyłu jest nieco lepiej.

Szczególne wrażenie robi eleganckie wnętrze wykończone połączeniem czarnego winylu i beżowego weluru. Warto też zwrócić uwagę na piękny zestaw wskaźników i oryginalne radio Becker - w tej kabinie z pewnością można poczuć klimat lat 60.

Ci, którzy chcieliby się o tym przekonać, muszą przygotować sporo pieniędzy. W chwili pisania tego tekstu (16.02.2021) najwyższa proponowana oferta to 63 tys. dolarów - mniej więcej tyle co nowe M3 z ogromnymi nerkami.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/8]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)