Jedno paliwo staniało, drugie podrożało. Zmiany się zatrzymały

Jedno paliwo staniało, drugie podrożało. Zmiany się zatrzymały20.07.2022 12:09
Ceny paliw pozostają na podobnym poziomie
Ceny paliw pozostają na podobnym poziomie
Źródło zdjęć: © fot. Marcin Łobodziński

Branżowy serwis e-petrol jak co tydzień przyjrzał się średnim cenom paliw na polskich stacjach. W stosunku do ubiegłego tygodnia zmieniło się niewiele, lecz jedno paliwo po serii spadków zanotowało delikatny wzrost cen.

Mowa o oleju napędowym, który w ubiegłym tygodniu kosztował przeciętnie 7,56 zł za litr, podczas gdy obecnie (20.07.2022) trzeba zapłacić 7,59 zł. Trzy grosze to niewiele, choć większość kierowców liczyła pewnie na wahania cen w drugą stronę.

Pocieszeniem jest taniejąca benzyna bezołowiowa 95 wyceniana obecnie na 7,44 zł za litr, podczas gdy tydzień temu było to 7,51 zł. Podobnie wygląda kwestia benzyny bezołowiowej 98, która staniała o 6 groszy, do poziomu 8,13 zł za litr. Czas pokaże czy trend spadkowy utrzyma się w dłuższym okresie.

Paliwem, którego średnia cena zatrzymała się na stałym poziomie, jest gaz LPG, wyceniany średnio na 3,39 zł zarówno przed tygodniem, jak i obecnie. Niestety szans na drastyczne obniżki na razie nie widać. Wielu kierowców ratuje się promocjami sięgającymi 30 groszy na litrze, oferowanymi już na większości stacji.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)