Jedno miejsce, różne ceny paliw. Poseł wprost: "Zobaczcie jak państwowa spółka nas łupi"

Jedno miejsce, różne ceny paliw. Poseł wprost: "Zobaczcie jak państwowa spółka nas łupi"09.06.2022 06:45
Jak to możliwe, że BP ma tańsze paliwo na stacji zlokalizowanej obok Orlenu?
Jak to możliwe, że BP ma tańsze paliwo na stacji zlokalizowanej obok Orlenu?
Źródło zdjęć: © fot. Facebook / Michał Krawczyk

Poseł Michał Krawczyk z Koalicji Obywatelskiej opublikował na Facebooku zdjęcie mające pokazywać "jak państwowa spółka nas łupi". Ceny paliw na Orlenie są wyższe o 25 groszy.

Post Michała Krawczyka staje się coraz popularniejszy na Facebooku po tym, jak poseł skleił zdjęcia dwóch pylonów pokazujących różnicę w cenach paliw na stacjach w Lublinie. Pomimo iż są w jednym mieście, to różnica na korzyść stacji BP wynosi aż 25 groszy. Co więcej, obie stacje znajdują się na tej samej ulicy, więc nie można tu mówić o różnicach wynikających z lokalizacji.

Kierowcom puszczają nerwy

Tankowanie za ok. 8 zł za litr benzyny i grubo ponad 7,50 zł za litr oleju napędowego zaczyna doprowadzać kierowców do dużej frustracji. Zapewnienia rządu, że mamy najtańsze paliwo w Europie tylko podsycają złość zmotoryzowanych, dla których to nie ma znaczenia.

W Lublinie miał się odbyć protest na wzór tego z Bielska-Białej, gdzie kierowcy pozorując awarię zablokowali wjazd na stację. Uczestnikom, w większości taksówkarzom, zabrakło jednak odwagi, kiedy na miejscu pojawił się patrol policji.

Już 11 czerwca, w najbliższą sobotę, kierowcy z kilkudziesięciu polskich miast mają się spotkać na stacjach Orlenu, by zablokować je i uniemożliwić tankowanie. Pełna lista lokalizacji wraz z godzinami protestów znajduje się w tekście poniżej.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)