Jedno miejsce, różne ceny paliw. Poseł wprost: "Zobaczcie jak państwowa spółka nas łupi"

Jedno miejsce, różne ceny paliw. Poseł wprost: "Zobaczcie jak państwowa spółka nas łupi"

Jak to możliwe, że BP ma tańsze paliwo na stacji zlokalizowanej obok Orlenu?
Jak to możliwe, że BP ma tańsze paliwo na stacji zlokalizowanej obok Orlenu?
Źródło zdjęć: © fot. Facebook / Michał Krawczyk
Marcin Łobodziński
09.06.2022 06:45, aktualizacja: 13.03.2023 17:01

Poseł Michał Krawczyk z Koalicji Obywatelskiej opublikował na Facebooku zdjęcie mające pokazywać "jak państwowa spółka nas łupi". Ceny paliw na Orlenie są wyższe o 25 groszy.

Post Michała Krawczyka staje się coraz popularniejszy na Facebooku po tym, jak poseł skleił zdjęcia dwóch pylonów pokazujących różnicę w cenach paliw na stacjach w Lublinie. Pomimo iż są w jednym mieście, to różnica na korzyść stacji BP wynosi aż 25 groszy. Co więcej, obie stacje znajdują się na tej samej ulicy, więc nie można tu mówić o różnicach wynikających z lokalizacji.

Kierowcom puszczają nerwy

Tankowanie za ok. 8 zł za litr benzyny i grubo ponad 7,50 zł za litr oleju napędowego zaczyna doprowadzać kierowców do dużej frustracji. Zapewnienia rządu, że mamy najtańsze paliwo w Europie tylko podsycają złość zmotoryzowanych, dla których to nie ma znaczenia.

W Lublinie miał się odbyć protest na wzór tego z Bielska-Białej, gdzie kierowcy pozorując awarię zablokowali wjazd na stację. Uczestnikom, w większości taksówkarzom, zabrakło jednak odwagi, kiedy na miejscu pojawił się patrol policji.

Już 11 czerwca, w najbliższą sobotę, kierowcy z kilkudziesięciu polskich miast mają się spotkać na stacjach Orlenu, by zablokować je i uniemożliwić tankowanie. Pełna lista lokalizacji wraz z godzinami protestów znajduje się w tekście poniżej.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)