Jedna Honda HR-V to za mało. Japończycy pokazali drugi model, który też trafi do Europy

Jedna Honda HR-V to za mało. Japończycy pokazali drugi model, który też trafi do Europy

Nowa Honda HR-V wyróżnia się odważną stylistyką
Nowa Honda HR-V wyróżnia się odważną stylistyką
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Honda
Aleksander Ruciński
05.04.2022 06:44, aktualizacja: 14.03.2023 12:39

Hasło "nowa Honda HR-V" nie dotyczy już jednego, lecz dwóch modeli w gamie Hondy. Do hybrydy, która właśnie zadomawia się w Europie, dołącza kolejny SUV. Na razie w USA, ale z czasem pojawi się i u nas.

Klienci kochają SUV-y. Nic więc dziwnego, że Honda, jak zresztą wielu innych producentów, stara się wypełnić gamę takimi propozycjami. Niedawno na nasz rynek trafiła ciekawa hybryda HR-V e:HEV, która jest pojazdem z pogranicza segmentów B i C. Teraz Japończycy również pokazali HR-V, choć nieco większe.

Auto powstało głównie z myślą o rynku amerykańskim, choć w nieco zmienionej formie i pewnie pod inną nazwą pojawi się także w Europie. Producent nie zdradził na razie szczegółowych danych technicznych poza informacją o mocnym, doładowanym silniku. Można więc podejrzewać, że za oceanem auto dostanie dobrze znane 1.5 generujące nieco ponad 200 KM.

Wiadomo też, że prezentowane HR-V bazuje na tej samej platformie co 11. generacja Civica. Oznacza to, że po pierwsze, nie jest małym samochodem, a po drugie, pod maskę mogą trafić również inne opcje napędu wliczając w to dwulitrową, 184-konną hybrydę.

Nowa Honda HR-V
Nowa Honda HR-V© mat. prasowe / Honda

Bardzo możliwe, że właśnie taki zestaw trafi do europejskiego wydania, wpisując się w nową politykę elektryfikacji Hondy na Starym Kontynencie. Jeśli chodzi o rynkową pozycję, model powinien wpasować się między HR-V e:HEV a większe CR-V. Pytanie tylko jaką nazwę wybierze Honda, by wyraźnie rozgraniczyć różnice.

Na odpowiedź musimy jeszcze trochę poczekać. Auto pojawi się w amerykańskich salonach w drugiej połowie 2022 roku. U nas natomiast zobaczymy je nie wcześniej niż w 2023. Warto pamiętać, że niedawno Honda zapowiedziała rozbudowę europejskiej gamy o hybrydowego SUV-a. Wszystko zaczyna więc składać się w spójną całość.

Honda HR-V
Honda HR-V© mat. prasowe / Honda
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)