Jechał 140 km/h w zabudowanym. Kara nie mogła być inna

Jechał 140 km/h w zabudowanym. Kara nie mogła być inna

Taki wynik w terenie zabudowanym to zdecydowana przesada
Taki wynik w terenie zabudowanym to zdecydowana przesada
Źródło zdjęć: © fot. policja
Aleksander Ruciński
11.08.2022 08:09, aktualizacja: 13.03.2023 16:14

Zaostrzony taryfikator mandatów zdaje się przemawiać do rozsądku kierowców. Niestety wciąż nie brakuje wyjątków, czego przykładem jest niedawny wyczyn z Dolnego Śląska.

Funkcjonariusze z Lubania patrolujący drogę krajową numer 30 zwrócili uwagę na kierowcę mercedesa, który już na pierwszy rzut oka w terenie zabudowanym jechał zdecydowanie za szybko. Pomiar prędkości zaowocował wynikiem 140 km/h.

To prawie trzy razy więcej niż wynosi dopuszczalny limit w tym obszarze. Mundurowi przerwali niebezpieczną jazdę i zatrzymali kierowcę do kontroli. 42-latek raczej nie spodziewał się aż tak solidnej kary, lecz w przypadku rażącego wykroczenia nie mogła być ona inna. Łączny bilans to 10 punktów karnych, 2500 zł mandatu i utrata prawa jazdy na trzy miesiące.

Niestety nie był to jedyny kierowca, którego tego dnia skontrolowali lubańscy policjanci. Kilka godzin później funkcjonariusze zatrzymali 29-latka jadącego 109 km/h w terenie zabudowanym. Mężczyzna również pożegnał się z prawem jazdy na kwartał.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)