IAA 2021 - Hyundai, Smart i Renault pokazują nowości

IAA 2021 - Hyundai, Smart i Renault pokazują nowości

Filip Buliński
07.09.2021 17:33, aktualizacja: 30.09.2022 17:42

Czy Smart zawsze musi być mały, a Hyundai — zachowawczy? Bynajmniej, co obie marki udowodniły podczas IAA 2021. Niespodziankę przyszykowało także Renault, przedstawiając elektryczne Megane E-Tech, które na dobre wyprze spalinową wersję.

Mateusz Żuchowicz podczas swojej wizyty na targach IAA 2021 w Monachium nie omieszkał odwiedzić także stoisk takich marek jak Hyundai, Smart i Renault. I choć trzeba przyznać, że i tu znaleźć można było głównie elektryki, to było, na czym zawiesić oko.

Hyundai, który już od jakiegoś czasu stara się udowodnić, że zerwał ze stereotypem nudnego auta, przywiózł do Monachium prawdziwe dzieło w postaci Prophecy Concept, który zapowiada Ioniqa 6.

Z kolei Smart także wyrwał się dotychczasowych ram, prezentując prototyp crossovera Concept No. 1, który wskazuje kierunek, w jakim ma zamiar rozwijać się marka.

Renault dało z kolei popis umiejętności designerskich, zestawiając klasyczne modele 5 z nowym prototypem o tej samej nazwie, który, mamy nadzieję, wejdzie do produkcji. Ważniejszym bohaterem było jednak elektryczne Megane E-Tech, które nie tylko jest crossoverem, ale w najbliższych latach ma wyprzeć z rynku dotychczasową generację Megane.

Zapraszamy na film, w którym Mateusz Żuchowicz zdradzi nieco więcej szczegółów o każdym z aut.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)