Hyundai zamyka centrum rozwoju silników spalinowych. Elektryfikacja priorytetem

Hyundai zamyka centrum rozwoju silników spalinowych. Elektryfikacja priorytetem

Tak wygląda przyszłość Hyundaia
Tak wygląda przyszłość Hyundaia
Źródło zdjęć: © fot. Filip Blank
Aleksander Ruciński
29.12.2021 09:53, aktualizacja: 14.03.2023 13:52

Hyundai sukcesywnie podąża drogą rozwoju elektromobilności, w której silniki spalinowe schodzą na drugi plan. Dowodem są doniesienia koreańskich mediów dotyczące planów zamknięcia centrum rozwojowego w Namyang.

Centrum rozwoju napędów spalinowych w koreańskim Namyang zatrudniające ponad 12 tys. osób przejdzie głęboką reorganizację - donosi portal Business Korea. W planach jest zamknięcie dotychczasowych działów specjalizujących się w konwencjonalnych silnikach i przekierowanie większości pracowników na elektromobilność.

Większość zatrudnionych znajdzie zajęcie w elektryfikacji, zajmując się zarówno silnikami elektrycznymi, jak i akumulatorami. Obok przekształconego centrum rozwojowego w Namyang powstanie bowiem także dział rozwoju baterii.

Zgodnie z informacjami publikowanymi na łamach Business Korea, Hyundai chce przyspieszyć procesy badań i rozwoju projektów związanych z elektromobilnością, czego potwierdzeniem jest też zunifikowanie dotychczasowych departamentów. Działy projektowe i produktowe dotychczas osobne dla aut spalinowych i elektrycznych, będą teraz realizować wspólne plany bez podziału na rodzaj napędu.

Warto wspomnieć, że wspomniane decyzje zbiegają się w czasie z niedawnym odejściem Alberta Biermanna - człowieka, któremu w dużej mierze Koreańczycy zawdzięczają obecną pozycję koncernu.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)