Kolejny producent opuszcza Rosję. Sprzedaje wszystko Kazachom

Kolejny producent opuszcza Rosję. Sprzedaje wszystko Kazachom

Hyundai Kona
Hyundai Kona
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Hyundai
28.04.2023 15:16, aktualizacja: 29.04.2023 10:35

Hyundai zaraz po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę wstrzymał wszelkie swoje działania w Federacji Rosyjskiej. Według najnowszych informacji - już ich nie wznowi, a od opuszczenia Rosji dzielą go formalności.

Hyundai radził sobie w Rosji naprawdę dobrze. Jeszcze w 2021 roku znajdował się on w pierwszej trójce najpopularniejszych producentów na tamtejszym rynku, a w ścisłej czołówce znajdowała się dodatkowo Kia. Każdego roku marka z Korei Południowej produkowała w Rosji 200 tys. samochodów, co było ważnym procentem całej światowej produkcji koncernu z siedzibą w Seulu.

Tuż po rozpoczęciu przez Rosję inwazji na Ukrainę, Hyundai całkowicie wstrzymał wszystkie działania w kraju agresora. Mimo że poszukiwane były alternatywy pozwalające na podtrzymanie swojego biznesu, ostatecznie Koreańczycy postanowili definitywnie opuścić ten rynek. Informuje o tym portal Motor1, opierając się na doniesieniach podawanych w koreańskich mediach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Hyundai Kona 1.6 T-GDI - po liftingu wyposażenie potrafi zaskoczyć

Hyundai na ten moment domyka sprzedaż swoich rosyjskich aktywów. Kupcem ma być firma z Kazachstanu, jednak nie podano, o kogo dokładnie chodzi. Negocjacje pomiędzy obiema stronami znajdują się już na finiszu i tak naprawdę do uzgodnienia zostały tylko formalności. Oczywiście do dopięcia transakcji konieczne będzie również uzyskanie zgody rosyjskich władz, lecz nie powinno być z tym większego problemu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie