Honda Pilot

Honda Pilot to średni crossover produkowany od 2002 roku przez Honda Motor Company. Model przeznaczono jedynie na rynek amerykański.

  • Honda Pilot to japoński SUV produkowany od 2002 roku. Auto przeznaczono na rynek amerykański
  • Od chwili rozpoczęcia produkcji powstały 3 generacje Hondy Pilot
  • Wnętrze Hondy Pilot
  • Honda Pilot jest produkowana w Stanach Zjednoczonych
  • Najnowsze Hondy Pilot w zależności od wersji wyposażenia posiadają 7 lub 8 miejsc siedzących
[1/5] Honda Pilot to japoński SUV produkowany od 2002 roku. Auto przeznaczono na rynek amerykańskiŹródło zdjęć: © en.wheelsage.org/SRT

Honda Pilot - informacje ogólne

Honda Pilot jest największym crossoverem produkowanym przez japoński koncern. Auto wyprodukowano z zamiarem podbicia rynku północnoamerykańskiego, gdzie odbywa się jego produkcja. Model po kolejnych latach od debiutu zyskiwał coraz większą popularność wśród kierowców. W 2006 roku Honda sprzedała się w ponad 152 tysiącach egzemplarzy, co było najlepszym wynikiem sprzedażowym tego crossovera.

Konstrukcję Hondy Pilota zaprojektowano tak, aby była przystosowana do jazdy w terenie i holowania. Nadwozie stylistyką nawiązuje do mniejszej Hondy CR-V. Lekko kanciasta sylwetka została zaokrąglona w trzeciej generacji. Projektanci Hondy zadbali o to, aby auto było bezpieczne. W modelu zastosowano technologię ACE, której zadaniem jest równomierne rozprowadzanie energii podczas zderzenia.

Honda Pilot - dane techniczne

Honda Pilot oferuje 3.5-litrowe motory o mocy ponad 200 KM. W połączeniu z ponad 2-tonową konstrukcją pojazdu, wiąże się to ze zwiększonym poborem paliwa. Auto wykorzystuje inteligentny napęd VTM 4, który dołącza tylną oś napędu w przypadku wykrycia śliskiej nawierzchni. Rozstaw osi w Hondzie Pilot wynosi 2774 mm. Zapewnia to zwiększony komfort podróży, lecz ogranicza zwrotność podczas manewrów.

Przestronne wnętrze Hondy Pilota na potrzeby rynku amerykańskiego zostało wyposażone w trzy rzędy siedzeń. Umożliwia to podróż 7-8 osobom. Ostatni rząd nie zapewni jednak dużej przestrzeni na nogi, więc wysokim osobom zaleca się wybrać miejsca z przodu. Kabina japońskiego crossovera cechuje się ergonomią i funkcjonalnością na wysokim poziomie. W aucie nie zabrakło pojemnych schowków, podłokietników oraz uchwytów na kubki.

Honda Pilot będzie ciekawą propozycją dla większych rodzin gwarantującą bezpieczne i komfortowe podróże. Model wyróżnia się bezawaryjnością, lecz wraz z eksploatacją i rosnącym przebiegiem pewne elementy mogą ulegać zużyciu. Należy liczyć się z tym, że w przypadku amerykańskiego auta wiąże się to z większą ceną części zamiennych. Niektóre elementy nie są dostępne na rynku, więc konieczne będzie zamówienie ich bezpośrednio z USA. Honda Pilot nie jest popularnym w Polsce autem, zatem kupno interesującego nas używanego modelu może nie należeć do najłatwiejszych. Cena kilkuletniej Hondy Pilot to około 80 000 zł.