Herbert Diess nie będzie już szefem Volkswagena. Odchodzi po kilku trudnych latach

Herbert Diess oddaje stery w młodsze ręce
Herbert Diess oddaje stery w młodsze ręce
Źródło zdjęć: © fot. Wikimedia
Aleksander Ruciński

25.07.2022 07:16, aktual.: 13.03.2023 16:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dyrektor generalny Grupy Volkswagena Herbert Diess ustąpi ze stanowiska z dniem 1 września 2022 roku. Zastąpi go szef Porsche, Oliver Blume.

Herbert Diess to jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy współczesnej motoryzacji i postać budząca sporo kontrowersji w branży. 63-letni dziś Niemiec objął pieczę nad Volkswagenem w wyjątkowo trudnym okresie, gdyż tuż po wybuchu afery dieselgate. Przez lata intensywnie pracował nad zmianą kierunku, tworząc podstawy pod elektryczną przyszłość.

Hans Dieter Poetsch, przewodniczący rady nadzorczej koncernu, cytowany przez agencję Reuters, oficjalnie podziękował Diessowi, wskazując na jego kluczową rolę w transformacji firmy: "Nie tylko przeprowadził firmę przez niezwykle wzburzone wody, ale także wdrożył fundamentalnie nową strategię" - powiedział.

Decyzja o odejściu za porozumieniem stron raczej nie była wielkim zaskoczeniem dla branży. Pytania o przyszłość Diessa w Volkswagenie pojawiały się już bowiem od dłuższego czasu - głównie w kontekście tarć z radą pracowniczą i związkami zawodowymi. Serwis Automotive News Europe powołujący się na wewnętrzne źródła donosi również o rozbieżnościach dotyczących rozwoju samochodów elektrycznych i autonomicznych.

1 września 2022 roku Diess ustąpi ze stanowiska, a jego miejsce zajmie obecny szef Porsche, Oliver Blume, pracujący w koncernie od 1994 roku. W swojej karierze zajmował kierownicze pozycje w Audi, Seacie, Volkswagenie i Porsche, gdzie od 2015 roku jest prezesem zarządu. Młodszy, ale bardzo doświadczony Blume wprowadzi koncern w kolejny etap transformacji ku elektromobilności.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także